Šveits vs. Türgi ennustusvihjed

Pühapäeval algab jalgpalli EM-il viimane alagrupiturniiri voor ja esimesena pannakse seis lukku A-alagrupis, mida Itaalia on valitsenud. Omad edasipääsu lootused on aga veel ka teistel ning Šveits ja Türgi asuvad asju klaarima omavahelise matšiga.

Šveits vs. Türgi

Pühapäev 20. Juuni 2021
Algab: 19:00
Ülekanne: ETV+

Mõlemad löövad värava ja üle 2.5 värava (2.17 @ Coolbet)

Avapoolajal üle 1 värava (1.78 @ Coolbet)

• Omavahel on mängitud 15 korda: Türgil on kirjas kaheksa võitu, Šveitsil neli.
  • Šveits on oma ajaloos EM-il 15-st mängust võitnud vaid kaks (kuus viiki, seitse kaotust).
  • Türgil on EM-ilt kirjas neli võitu, kaks viiki ja 11 kaotust.

Tegu on mänguga, mille mõlemad peavad võitma. Šveits läheb viimasele kohtumisele peale ühe punktiga ja Türgi on seni veel nulli peal.

Põhimõtteliselt on türklastega EM-il läinud täpselt nii nagu karta oli. Meeskond on taktikaliselt teinud kohutava turniiri ja ehkki edasipääsu lootused on veel olemas tuleb kaheksandikfinaali jõudmiseks saada soodsaid tulemusi ka teistest mängudest.

Türgi läks oma avamatšile Itaalia vastu peale ülimalt kaitsva taktikaga ja kuigi see algselt töötas, siis lõpuks jäädi vastasele teisel poolajal selgelt alla. Pärast kaotusseisu jäämist ei suutnud meeskond kuidagi ennast ümberhäälestada ja sinna see mäng läks.

Teises mängus kõrbeti veel valusamalt, sest vastasseis Walesiga oli mäng, kust pidi mingisugunegi tulemus kätte tulema. Ent Gareth Bale’il lasti rahulikult bossata ja avavärava juures maha magatud Aaron Ramsey läbimurre karistusalasse oli lausa amatöörlik eksimus. Lõpuks läks üldse hästi, et teist 0:3 ei tulnud.

Ebaõnnestunud esituste järel ei ole Türgi jaoks küll kõik veel kadunud, sest kolme punktiga on võimalus jõuda järgmisesse ringi, aga meeskonna väravate vahe seisab miinus viie peal, mis tähendab, et pigem on Senol Günesi hoolealuste võimalused vaid teoreetilised. Kuigi eks üritatakse veel endast parim anda ja vaadata, kuhu nii välja jõuab.

Teises voorus tulnud 0:3 allajäämine Itaalia vastu jätab ka Šveitsi väravate vahe negatiivseks, aga pärast Walesiga viigistamist on Vladimir Petkovici meeskonnal vähemalt võimalus tõusta nelja punkti peale, mis kasvataks tublisti edasipääsu võimalusi.

Šveitslased kiruvad arvatavasti tänase päevani seda, kuidas waleslastel lasti endalt punktid röövida. Bakuus peetud mängus oli kõik kontrolli all – teise poolaja alguses pääseti juhtima ja saadi veel mitmeid häid võimalusi – ning Walesi comebacki ei paistnud kuskilt, aga siis veerand tundi enne lõppu üks standardolukord ja oligi kogu töö tühja läinud.

Vaadates, kuidas meeskond mängis Itaalia vastu, siis tundub, et avavooru kohtumine on kõvasti kripeldama jäänud. Kolme punktiga viimasele voorule peale minemine annaks palju kindlama seisu.

Kui Türgil on teada-tuntud poole pealt puudu jäänud, siis Šveitsi puhul võib vist sama öelda. Pärast Alexander Frei loobumist ei ole esile kerkinud usaldusväärset väravakütti ning seetõttu kipubki minema nii, et mängud, mida täielikult domineerid, jäävad võitmata ja koos sellega elutähtsad punktid lauale.

Haris Seferovic on Portugalis kaks tugevat hooaega teinud, aga kui me võtame need aastad temalt ära, siis jääb tal profikarjääri saldoks koos koondisemängudega 262 kohtumist ja 75 väravat. Meeskonna esiründaja kohta on need ütlemata nukrad numbrid.

Esimene panus – Mõlemad löövad värava ja üle 2.5 värava. Türgi tuleb imet tegema ja nad peavad kohe algusest peale väga lahtiselt mängima. Ei tahaks ka väga uskuda, et meeskond, kes enne finaalturniiri tegi pikema perioodi peale keskmiselt üle kahe värava mängus, jääb lõpuks ilma tabamuseta. Samal ajal jahib ka Šveits võitu ja peab riske võtma.

Teine panus – 1. poolaeg üle 1 värava. Turniiri alguses ei tahtnud kuidagi avapoolaja väravaid tulla, aga vaikselt on hakanud nende arv kasvama ja arvestades olukorda, siis võiks siin ka vähemalt üks-kaks ära tulla. Ja kui üle ühe ei tule, siis saab raha tagasi ehk omamoodi riskivaba panus.

• Mõlemad löövad värava ja üle 2.5 värava (2.17 @ Coolbet)
  • 1. poolaeg üle 1 värava (1.78 @ Coolbet)

Tee oma ennustus, kasutades spordimees.ee eksklusiivselt 50€ väärtuses riskivaba pakkumist ning kaotuse korral saad oma raha tagasi. Kui teed panuse meie esimesele vihjele, pistad võidu korral tasku tervelt 108€!

Meie analüüsid ning ennustused on kirjutatud parimal meile saadaoleval võimalikul moel, kuid me ei garanteeri võitvaid panused. Palun panustage vastutustundlikult ning ainult rahaga, mida olete valmis kaotama