Jälgi meid

Ennustusvihjed

Keenia ralli ennustusvihjed

WRC hooaeg on jõudmas poole peale ja hooaja kuues etapp peetakse eksootilises Keenias. Kas Ott Tänak võidab teise ralli järjest või naaseb võidusoonele hoopis üldliider Kalle Rovanperä?


Keenia ralli

Neljapäev, 23. juuni 2022 (avapäev)
Algab: 14.00 (avakatse)
Ülekanne: TV3 Sport

Ott Tänak võidab Keenia ralli (6,00 @ Coolbet)

Sebastien Ogier lõpetab esikolmikus (1,85 @ Coolbet)
PANUSTA SIIN


Statistikanurk:

  • Tänavuse hooaja viiest rallist on Kalle Rovanperä võitnud kolm.
  • Kalle Rovanperä edu Ott Tänaku ees on 58 punkti.
  • Enne eelmist aastat sõideti Keenias viimati WRC rallit 2002. aastal.

Keenia ralli pidi WRC kalendrisse naasma juba 2020. aastal, aga COVID-19 tõttu jäi ralli ära. Eelmisel aastal siiski viga parandati ja esimest korda pärast 2002. aastat sõideti Keenias WRC masinatega. Eelmisel aastal võidutses Sebastian Ogier, kuid see aasta on kõrged ootused ka Ott Tänaku suhtes.

Hooaeg on jõudmas keskpunkti, sest Keenia ralli on hooaja kuues ning kokku läbitakse sel hooajal 13 etappi. Pärast Keeniat tuleb kolm nädalat oodata ja siis näeb maailma parimaid rallisõitjaid juba kodumaal ringi kihutamas. Edasi liigutakse Soome, kuhu jõuab arvatavasti ka palju Eesti rallifänne.

Keenia ralli on teadagi ootamatusi täis ja ränkraske katsumus nii sõitjatele kui ka masinatele. Palju on räägitud, kas hübriidid peavad Keenia vintsutustele vastu või mitte. Aafrika ainsal rallil ei pruugi võitjaks tulla mitte kõige paremat kiirust näitav sõitja, vaid see, kes eksib vähem ja suudab ralliautot tervena hoida.

Meie mees Ott Tänak on kahtlemata üks favoriitidest, sest Sardiinias toimunud eelmise etapi võiduga tõusis Tänak taas kõrgesse mängu tagasi. Eelmisel aastal sai Tänak Keenias kolmanda koha, mis samuti võiks selleks korrakski lootusi kõrgel hoida. Hetkel on Tänak üldliider Rovanperäst 58 punkti kaugusel, kuid lootust pole veel eestlane kaotanud. Sõita on jäänud sellel hooajal veel palju.

Selle hooaja kõige silmapaistvam sõitja on siiski vaieldamatult Kalle Rovanperä, kes on olnud väga stabiilne, kuid samas ka kiire. Viiest rallist on Soome imelapseks peetud sõitja võitnud kolm ja ülejäänud kahel korral on olnud vastavalt neljas ja viies. Selline stabiilsus ja kiirus annab talle hetkel selge liidrikoha punktarvestuses, kuid Tänaku kiirus Sardiinias tekitas kindlasti ka temas natuke ärevust.

Võidu peale hakkavad kindlasti pretendeerima ka eelmise aasta võitja Sebastian Ogier, kes sellel hooajal on seni osalenud ainult kahel etapil ja osaleb ainult üksikutel rallidel. Kõigile on selge, et kui Ogier on rajal, siis on tegemist väga tugeva kandidaadiga esikohale. Kaheksakordse maailmameistriga ei saa kuidagi teistmoodi olla.

Loomulikult on rivis ka Tänaku tiimikaaslane Neuville, kes hoiab punktiarvestuses Tänaku ees napilt teist kohta. Neuville on alati olnud võrdlemisi stabiilne, kuid samas kiiruses jääb veidi puudu, et olla pidevalt esikoha eest võitlemas.

Esimene panus – Ott Tänak võidab Keenia ralli. Sardiinia ralli võiduga näitas Tänak, et auto on paremini sõitma saadud ja kiirus on tagasi. Loomulikult ei saa seda Keenia rallile täielikult ümber kanda, sest rallid ja nõudmised autole on üsna erinevad. Samas eelmise aasta kolmas koht Keenia rallilt ja punktikatse võit näitavad, et Tänak on ka Keenias kiire.

Teine panus – Sebastien Ogier lõpetab esikolmes. Kogenud prantslane ei osale enam kõikidel rallidel ja osaleb vaid üksikutel etappidel kirest rallisõidu vastu. Kindlasti pole tal soovi kohe maksimum mängu panna, et esimesel päeval katkestada. Pigem näitab prantslane rahulikku, aga samas kindlat sõitu, mis aitab auto tervena finišisse tuua. Samuti ei pea prantslase puhul muretsema, et ta kiirusega järsku väga palju alla jääks kellelegi.

Meie valikud:

  • Ott Tänak võidab Keenia ralli (6,00 @ Coolbet)
  • Sebastien Ogier lõpetab esikolmes (1,85 @ Coolbet)

Tee oma ennustus, kasutades eksklusiivselt 50€ väärtuses spordimees.ee riskivaba pakkumist ning kaotuse korral saad oma raha tagasi. Kui teed panuse meie esimesele vihjele, pistad võidu korral tasku tervelt 300€!

Alustamiseks vajuta siia või allolevale nupule.

VÕTA RISKIVABA PANUS SIIT   

Coolbeti konto avamine – isegi telefoniga! – võtab aega kõigest 30 sekundit!

Meie analüüsid ning ennustused on kirjutatud parimal meile saadaoleval võimalikul moel, kuid me ei garanteeri võitvaid panused. Palun panustage vastutustundlikult ning ainult rahaga, mida olete valmis kaotama.

Kommenteeri
Reklaam

Panusta Spordile Riskivabalt

coolbet logo

Coolbet annab uutele klientidele 20€ suuruse riskivaba panuse.

Kasutada võid ükskõik millise spordi peale. Alusta, vajutades allolevale nupule.LUNASTA PAKKUMINE

Rohkem rubriigist Ennustusvihjed

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds