Hispaania vs Prantsusmaa ennustusvihjed

Korvpalli EM-il on jäänud mängida veel ainult üks kohtumine, et selgitada välja parim koondis Euroopas aastal 2022. Kas kolmekordsed Euroopa meistrid Hispaaniast võidavad veel ühe tiitli või suudavad prantslased võita ajaloo teise EM-tiitli?

Hispaania vs Prantsusmaa

Pühapäev, 18. september 2022
Algab: 21.30
Ülekanne: TV6

Prantsusmaa võidab (1,53 @ Coolbet)

Hispaania punktide arv alla 77.5 (1,90 @ Coolbet)

• Hispaania koondise parim punktitooja on Willy Hernangomez keskmiselt 17.6 punktiga mängus.
  • Hispaania koodnise parimad punktitoojad on Guerschon Yabusele, Evan Fournier ja Rudy Gobert vastavalt 15, 14.4 ja 13.6 punktiga keskmiselt mängu kohta.
  • Prantsusmaa on EM-il lasknud endale visata üle 80 punkti ainult kahes mängus (normaalajal).

Hispaania koondises on esile kerkinud uus põlvkond ja vanem generatsioon, mis viis hispaanlased nii Euroopa kui ka maailmameistriteks, on suuresti kõrvale astunud. Alles on veel Rudy Fernandez ja osalema pidi ka Sergio Llull, kes vigastuse tõttu ei saanud siiski EM-il osaleda. Vaatamata kuldse põlvkonna lahkumisele on hispaanlased jätkuvalt kõige kõrgemas mängus sees.

Tänavusel EM-il sattus Hispaania loosi tahtel A-alagruppi, mille mängud toimusid Gruusias. Tegemist oli ilmselt turniiri kõige nõrgema alagrupiga ja kuigi üks kaotus saadi, siis suurt probleemi hispaanlastel alagrupikohtumistes ei tekkinud.

Kaheksandikfinaalis alistati väga tasavägises kohtumises Leedu. Normaalaeg jäi viiki, kuid lisaajal panid hispaanlased skooriga 102-94 oma paremuse maksma. Lihtne ei olnud ka veerandfinaal Soome vastu, sest poolaeg kaotati üheksa punktiga, kuid tänu tugevale kolmandale veerandajale suudeti siiski mäng enda kasuks pöörata.

Poolfinaal sakslaste vastu möödus suuresti võõrustajate domineerimise all, kes võitsid kõik kolm esimest veerandaega, kuid viimasel veerandil tõi kodustatud hispaanlane Lorenzo Brown mängu pöörde. Viimase veerandi võitis Hispaania juba 11 punktiga ning tagas pääsu finaali.

Prantsusmaa koondis on EM-il edenenud vaikselt, aga kindlalt. Surmaalagrupiks peetud B-alagrupis saavutati kolme võidu ja kahe kaotusega kolmas koht, millega pääseti suuremate raskusteta kaheksandikfinaali edasi.

Turniiri alustati kaotusega Saksamaale, aga seejärel võideti kolm võrdlemisi tasavägist kohtumist Leedu, Ungari ning Bosnia ja Hertsegoviina vastu. Alagrupi viimases kohtumises mindi vastamisi Luka Doncici poolt veetava Sloveenia koondisega ning enne viimast veerandaega oli tablool viik. Luka Doncici ajaloolised 47 punkti tõid otsustavatel hetkedel võidu siiski sloveenidele.

Kaheksandikfinaalis kohtuti vastuoluliste türklastega ning alles lisaajal pöörati mäng enda kasuks, kus juures normaalajal lõpus olid prantslased väga lähedal kaotusele. Veerandfinaalis Itaalia vastu kulges pingeliselt ning taas oli võitja selgitamiseks vaja lisaaega, kus itaallaste jaks sai otsa ning prantslased võtsid oma.

Poolfinaal turniiri suurüllataja Poola vastu osutus üllatavalt kergeks, sest oma tugeva kaitse najal oli juba poolajaks Prantsusmaa edu 16 punkti. Teisel poolajal kadus pinge juba üsna kiirelt mängust ning lõppskooriks jäi 54:95.

Esimene panus – Prantsusmaa võidab. Prantsusmaa käekäik EM-il on meenutanud tüüpilist võitja oma, kus alguses ei saadud väga hästi käima, kuid tänu kaitsele võeti kohustuslikud võidud ära ning play-offides ollakse lõpuks kõige paremasse vormi jõudmas. Samuti on meeskonnas jõudu nii korvi all kui ka tagaliinis ning otsustavatel momentidel on liidrid olemas.

Teine panus – Hispaania punktide arv alla 77.5. Hispaanlastel iseenesest ründakvaliteeti jagub, kuid vastu astub hirmkõva kaitse. Finaalmängu kinnises ja jõulises mängus saab hispaanlaste mängujuhil Lorenzo Brownil keeruline olema ning see hakkab ka nende üleüldist ründemängu pärssima.

• Prantsusmaa võidab (1,53 @ Coolbet)
  • Hispaania punktide arv alla 77.5 (1,90 @ Coolbet)

Tee oma ennustus, kasutades eksklusiivselt 50€ väärtuses spordimees.ee riskivaba pakkumist ning kaotuse korral saad oma raha tagasi. Kui teed panuse meie esimesele vihjele, pistad võidu korral tasku tervelt 77€!

Alustamiseks vajuta siia või allolevale nupule.