Jälgi meid

Tennis

Tennisistid kritiseerivad Prantsusmaa lahtiste uut toimumise aega

Tennisistid üle maailma on šokeeritud Prantsusmaa lahtiste uuest toimumise ajast, milleks on september. Esialgu pidi suureslämmi turniir toimuma mai kuus, kuid mõistagi tuli see koroonaviiruse tõttu edasi lükata.

Uus kalender tähendab, et Prantsusmaa lahtiste esimene matš 20. septembril peetakse vaid seitse päeva pärast US Openi finaali New Yorgis. Samuti segab see meeste ATP tuuri turniire Peterburis, Chengudas, Sofias ja Zhuais ning naiste WTA turniire Aasias.

Endine naiste esireket Naomi Osaka reageeris uudisele sotsiaalmeedias prantsusekeelse väljendiga “Excusez moi” ehk eesti keeles “Kuidas palun?”. Prantslaste otsus on tekitanud tennisistide seas sotsiaalmeedias kerge tormi, kus kõik väljendavad segadust ja nördimust.

Samuti heidetakse ette olematut kommunikatsiooni tennisistide ja tenniseliidu ametnike vahel. Simona Halepi treener sõnas meediale:”Keegi ei taha, et Prantsusmaa lahtised ära jäävad, kuid kõik peavad tegema koostööd, et leida sellele turniirile sobivaim aeg, mis oleks ka arvestades teisi turniire loogiline. Seda peavad tegema kõik koos – sportlased mehed ja naised, turniiride korraldaja ja juhid.”

Rahvusvaheline tenniseliit ning ATP ja WTA juhid pole veel avalikult otsust kommenteerinud.

Järgmine suureslämmi turniir peaks praeguste andmete kohaselt aset leidma juuni lõpus. Wimbledoni korraldajad on kinnitanud, et hetkel jätkatakse ettevalmistustega esialgse plaani järgi.

 

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Tennis

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds