Jälgi meid

Muu Sport

Viiel Euroopa kergejõustikutähel on Tokyos võimalik jõuda erakordse saavutuseni

Tokyo olümpiamängudel on viiel kergejõustiklasel võimalus luua omamoodi Kolme Kulla Klubi, sest stardis ollakse valitsevate Euroopa ja maailmameistritena.

Erakordset saavutust asuvad jahtima Karsten Warholm, Maria Lasitskene, Dina Asher-Smith, Sifan Hassan ja Malaika Mihambo. Esimesel kahel on seejuures võimalik võtta juba neljas järjestikune suurvõistluste kuld.

Warholm läheb meeste 400 meetri tõkkejooksus starti kahekordse maailmameistrina ning selge favoriidina. Selle staatuse kindlustas ta endale tänavu juuli alguses joostud uue maailmarekordiga 46,70.

Lasitskenel on kodus isegi kolm järjestikust MM-kulda, kuid venelanna selja tagant on naiste kõrgushüppes suurte arengusammudega tulemas Jaroslava Mahutšihh ning ta on tänavuse hooaja edetabelis jagamas alles neljandat kohta.

Eelmisel MM-il suutis Lasitskene kulla noppida ülinapilt, kui nii tema kui Mahutšihhi parimaks tulemuseks jäi 2.04 ja võitja selgus katsete arvu järgi.

Sarnaselt Lasitskenele istub kõikuva trooni peal Mihambo, kes viimastel aastatel naiste kaugushüpet valitsenud, aga kelle kõrvale on see suvi kerkinud mitu ohtlikku konkurenti. Sakslanna hooaja parim 6.92 jätab ta maailma edetabelis lausa 10. kohale.

Asher-Smith püüab kolmandat järjestikust suurvõistluste kulda naiste 200 meetri jooksus. Ta läks eelmisel MM-il starti nii 100 kui 200 meetri valitseva Euroopa meistrina, aga staadionisirgel ei piisanud uuest rahvusrekordist 10,83, et edestada legendaarset Shelly-Ann Fraser-Pryce’i.

Hassanil on kolmanda triumfi võimalus naiste 5000 meetri distantsil. Hollandlanna sõitis Jaapanisse väga ambitsioonika plaaniga osaleda kolmel distantsil – 1500, 5000 ja 10 000 – ning kui ta kõikides jooksudes ka starti läheb, siis ootab teda ees väga tihe võistlusprogramm: üheksa päeva sees tuleb teha kuus jooksu.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Muu Sport

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds