Jälgi meid

Muu Sport

Äsja Tallinnas U23 vanuseklassis kõrgushüppe Euroopa meistriks tulnud ukrainlanna sihib OM-il maailmarekordit

Eesti aja järgi ööl vastu reedet algab Tokyo OM-il viimaks kergejõustikuprogramm ja selle üheks täheks võib saada kõrgushüppaja Jaroslava Mahutšihh, kes on valmis ründama maailmarekordit.

19-aastane ukrainlanna on erinevates vanuseklassides kuldadest laua tühjaks teinud ning tema kõige hiljutisem triumf tuli paar nädalat tagasi Tallinnas, kus ta jõudis U23 Euroopa meistritiitlini. Kindlasti on tema sihiks kõige kirkam medal ka olümpiamängudel. Aga mitte ainult see.

“Tahan Tokyos ületada rohkem kui 2.05, 2.07, tahan teha maailmarekordi,” tunnistas Mahutšihh, kes ületas Tallinnas täpselt kaks meetrit.

Supertalendi isiklik rekord staadionil on 2.04 ning selle aasta alguses ületas ta sisetingimustes isegi 2.06. Bulgaarlannale Stefka Kostadinovale kuuluv naiste kõrgushüppe maailmarekord on 2.09.

“Olen palju tehnilisi treeninguid teinud, et parandada vigu,” lisas Mahutšihh. “Tahan olümpiamängudele energiast pakatavana peale minna ja ületada iga kõrguse esimese katsega.”

Naiste kõrgushüppe kvalifikatsioon on Tokyos kavas 5. augustil ning finaal 7. augustil.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Muu Sport

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds