Jälgi meid

Muu Sport

Jakob Ingebrigtseni viisid maailma tippu isa eksperimendid vendade peal

Ingebrigtsenite jooksuperekonna aastate pikkune töö viis Tokyo olümpiamängudel suurima tasuni, kui kolmest vennast noorim Jakob tõi meeste 1500 meetri distantsil koju kuldmedali. Isa Gjert vormis Jakobi olümpiavõitjaks kogemuste põhjal, mis ta omandas vanemaid vendi Henrikut ja Filipi treenides.

20-aastane Jakob tõukas Tokyos troonilt pikalt valitsenud kuninga, kui suutis alistada keenialaset maailmameistri Timothy Cheruiyoti, kellele ta oli eelnevalt alla jäänud kõigis varasemas 12 jooksus, kus nad koos olid stardijoonel olnud.

“Jakob on aja jooksul kokku kogutud teadmiste tulemus, sest kui me alustasime, siis ei teadnud me mitte midagi,” tunnistas Gjert Ingebrigtsen pärast triumfi. “Henrikul oli palju vigastusi, sest tegime mitmeid asju valesti. Poisid on võrdselt talendikad, aga meil on nüüdseks piisavalt teadmisi, et viia Jakob tippu.”

30-aastane Henrik ja kaks aastat noorem Filip on Euroopa meistrivõistlustelt medaleid võitnud, kuid MM-idel ja OM-idel ei ole õnnestunud neil poodiumile jõuda.

Jakob võidutses EM-il juba 17-aastaselt, võites nii 1500 kui 5000 meetri jooksu. Ingebrigtsenite tiimipea usub, et perekonna edu innustab ka teisi, tõrjudes samal ajal kahtlusi keelatud ainete kasutamisest.

“Loodan, et selle kohta küsitakse kõiki küsimusi,” ütles isa oma poja esituse kohta Tokyos. “Loodan, et kõiksugu testimisi muudetakse tihedamaks. Olen juba mitu aastat rääkinud, et tahame näha rohkem ausat sporti ja me tervitame igasugust testimist. Arvan, et me anname lootust paljudele noortele ja sportlastele Euroopas ning mujal, et see on saavutatav.”

Ingebrigtsenid treenivad väga suurte koormustega ja on teada, et Jakob jooksis juba 16-aastasena 130 kilomeetrit nädalas.

“Kui sa näed juba noorest peast kõvasti vaeva, kui oled pühendunud ja omad head treeningprogrammi, siis on kõik võimalik,” kommenteeris Jakob oma edu.

OM-kulla järel on perekonna järgmine eesmärk 1500 meetri maailmarekord, mis kuulub alates 1998. aastast ajaga 3:26,00 marokolasele Hicham El Guerroujile.

“Ta suudab selle ületada. Arvan, et näeme aasta-paari pärast 3:25-te,” ütles Gjert.

Jakobi esimene start olümpiavõitjana tuleb 21. augustil Eugene’is peetava Teemantliiga etapi miilijooksus.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Muu Sport

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds