Jälgi meid

Muu Sport

Keenia kergejõustiku superstaarid jäeti olümpiakoondisest välja

Keenia olümpia katsevõistlused lõppesid suure šokiga, kui riigi ühed suurimad Tokyo mängude kullalootused Timothy Cheruiyot ja Conseslus Kipruto ei suutnud endale koondise kohta välja võidelda.

Jooksudes said kaks esimest automaatselt koondisesse ja kohalikul kergejõustikuliidul oli õigus nimetada ise kolmas olümpial võistleja ning Cheruiyotil ja Kiprutol ei õnnestunud kumbagi pidi valikusse mahtuda.

Meeste 1500 meetri jooksu valitsev maailmameister Cheruiyot, kes polnud sel alal nelja aasta jooksul kordagi esikahe seast välja jäänud, tuli seekord finišisse neljandana, langedes lõpusirgel esikolmikust välja. Koos esimese kahega otsustati Tokyosse saata just kolmas mees Abel Kipsang.

25-aastane Cheruiyot, kes on kõigi aegade edetabeli seitsmes mees, lonkas pärast võistlust meditsiinilise telgi suunas, seega tundub tõenäoline, et tema olümpiaunistuse purustas vigastus.

Ainsa sportlasena viimasel kahel MM-il ja Rio olümpiamängudel ühel ja samal alal võidutsenud Kipruto ei jõudnud meeste 3000 meetri takistusjooksus üldse finišisse. 26-aastane jooksumees jättis juba kahe ringi järel võistluse pooleli.

Kipruto katkestas hiljuti jooksu ka Firenzes peetud Teemantliiga etapil, mis vihjab sellele, et tema konditsioon on samuti kõige halvemal hetkel alt vedanud. Võimalik, et sellel on seos koroonaviirusega, mis teda eelmisel aastal tabas.

Takistusjooksu kuningal ei ole head ajad käsil ka staadionilt eemal, kuna teda süüdistatakse kodumaal alaealisega seksuaalvahekorda astumises ning teda ähvardab 20-aastane vanglakaristus.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Muu Sport

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds