Jälgi meid

Muu Sport

34 päevaga kolm rahvusrekordit: ootamatult esile tõusnud hispaanlane on end jooksnud olümpiamängude medalipretendendiks

Marokos sündinud Hispaania keskmaajooksja Mohamed Katir oli alles aasta alguses täiesti tundmatu suurus, aga tänaseks on tema nimel kaks Teemantliiga etapivõitu ning kolm rahvusrekordit. Need tulid 34 päeva sees.

Katir jõudis esimest korda laiema avalikkuse tähelepanu alla tänavusel esimesel Teemantliiga etapil, kui ta suutis 5000 meetri jooksu viimasel ringil üle kavaldada keenialase Nicholas Kimeli ja tulla finišisse uue isikliku rekordiga 12.50,97.

23. mail tehtud supersooritusest möödus alla kolme nädala, kui Katir oli 5000 meetri jooksus juba rahvusrekordi omanik. Ta finišeeris 10. juunil Firenzes Jakob Ingebrigtseni poolt tehtud Euroopa rekordiga jooksus ajaga 12.50,79.

Kuu aega pärast Itaalias säramist näitas Katir väledaid jalgu Monacos toimunud Teemantliiga etapi 1500 meetri distantsil, kus teda suutis edestada vaid maailmameister Timothy Cheruiyot.

Ajaga 3.28,78 lõi Katir üle 24 aastat olümpiavõitja Fermin Cacho nimel olnud rahvusrekordi ning see viis ta kõigi aegade edetabelis 10. kohale. Tal jäi ainult kaheksa sajandikku puudu Ingebrigtsenile kuuluva Euroopa rekordi kordamisest.

Möödunud reedel toimunud jooks ei kustutanud veel Katiri rekordite janu. Teisipäeval võitis ta Gatesheadis Teemantliiga etapi 3000 meetri jooksu uue rahvusrekordiga 7.27,64.

Üle sai löödud endise Euroopa rekordimehe Isaac Viciosa 23 aastat püsinud tippmark ja ühtlasi läks Katir sellega kõigi aegade edetabeli 15. kohale, otse Keenia kuulsuse Eliud Kipchoge ette. Eurooplastest on temast sel distantsil kiiremad olnud vaid Ingebrigtsen ja numbritega 7.26,62 Vana Maailma rekordit omav Mohammed Mourhit.

Katir on kõikidel distantsidel teinud tohutu arenguhüppe: enne tänavust oli tema isiklik rekord 1500 meetri jooksus 3.36,59, 3000 meetri jooksus 7.44,13 ja 5000 meetri jooksus 13.50,19.

Tokyo olümpiamängudel on Katir stardis 5000 meetri jooksus ja sealt medali võitmine teeks tema tänavusest aastast juba muinasjutulise eduloo.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Muu Sport

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds