Jälgi meid

WRC

Ott Tänak läheb Sardiinia ralli viimasele päevale vastu kindla liidrina

Ott Tänak näitas Sardiinia ralli laupäevasel päeval võimu, kui alustas päeva kolmandalt kohalt ja 11.2 sekundilisest kaotusseisust, kuid päeva lõpuks muutis selle juba kindlaks esikohaks ja 25-sekundiliseks eduseisuks.

Julge rehvivalik ehk pehmed rehvid tasusid ennast esimestel katsetel täielikult ära. Kuna teeolud olid üsna libedad, siis sai eestlane teatava eelise ning edestas järgmisi konkurente katsete lõikes 5-10 sekundiga. See tähendas, et eestlasest sai peale 12. katset ralli uus liider. Sarnaselt eelnevale päevale olid järgmised kaks kiiremat meest Sordo ja Sunninen.

Liidri koha haaramise järel Tänak hoogu maha ei võtnud. Vastupidi. Tänak näitas ka peale hoolduspausi kiireimat minekut ning aina noppis katsevõite. Hyndai meeskond sai aru, et esikoha nimel ei ole mõtet riskida ning Sordo hakkas teist kohta kindlustama.

Päeva viimasel ehk ralli 15. katsel sai niigi dramaatiline Sardiinia etapp veel lisa. Tänaku meeskonnakaaslane Kris Meekel purunes rehv ning kaotas sellega üle kahe minuti, seega langes britt esikuuiku heitlusest. Üks asi aga ei muutnud – Ott Tänak võitis ka päeva viimase kiiruskatse. See tähendab, et eestlane võitis kõik kuus kiiruskatset, mis laupäeval sõideti.

Seega Ott Tänak läheb viimasele päevale vastu üsna kindla liidrina. Vahe lähima jälitaja Dani Sordo ees on 25.9 sekundit. Mis veelgi tähtsam – Tänaku konkurendid arvestades MM-sarja üldtabelit Ogier ja Neuville on tabeli teises pooles. Ogier võib sootuks nulli peale jääda. Ralli viimasel päeval on kavas neli kiiruskatset kogupikkusega umbes 50km.

Loe ka mis juhtus ralli varasematel päevadel:

Sardiinia etapp algas juba neljapäeva õhtul, kui peeti üks publikukatse. Sellel oli pikkust kõigest kaks kilomeetrit. Tehnilisel rajal näitasid parimat minekut Citroënid. Parimat aega näitas Sebastien Ogier, kellele järgnesid Esapekka Lappi ja kolmandana Ott Tänak. See lühike katse ei mõjutanud üldist stardijärjekorda.

Reedese päeva esimesed katsed tõestasid, et tagant poolt startijatel on suur eelis. Kiiremaid aegu näitasid Sunninen, Latvala ja Sordo. Eespoolt startijatest näitas parimat minekut Ott Tänak, kes kasutas ära vastaste eksimused ja noppis neljandal kiiruskatsel ka esimese katsevõidu.

Viiendal katsel eksis Sebastien Ogier ning sõitis vastu kivi. Selleks päevaks oli prantslane sunnitud katkestama. Järgmisel katsel hakkas juhtuma, kõige pealt tegi Neuville spinni ning kaotas parimatele ligi 20 sekundit. Seejärel keeras Latvala liidrikohalt auto külje peale. Mehed said küll auto taas rataste peale lükatud, kuid suurest mängust oldi väljas. See tähendas, et uueks esikolmikuks sai Tänak – Sordo – Sunninen.

Seitsmendal katsel tegi uuesti ränga sõiduvea Thierry Neuville, lisaks sõitis teelt välja Elfyn Evans. Mõlemad mehed kaotasid katsega kiirematele üle kümne sekundi.

Päeva viimastes katsetes mängis Ott Tänak Ogieri katkestamise tõttu esimesena startides teepuhastaja rolli, kuid sellegi poolest suutis näidata korralike aegu. Vaid Sunninen ja Sordo suutsid näidata tagant poolt startides kiiremaid aegu ning päeva lõpuks tõusid ka Otist mööda. Ott Tänak lõpetas reedese rallipäeva kolmandal kohal. Vahe liider Sordoga 11.2 sekundit.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist WRC

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds