Jälgi meid

F1

Miks vahetati Bottasel poksipeatuses vaid kolm rehvi?

Valtteri Bottase viimases poksipeatuses Bahreini GP-l vahetati vormelil vaid kolm rehvi. Seda põhjusel, et soomlasele paigaldati komplekt, mida ta kasutas ka võistluse alguses, aga üks rehv sellest komplektist oli vigane.

Bahreini GP oli äärmiselt sündmusterohke ning Grosjeani õnnetuse tõttu anti võidusõidule kordusstart, mida Bottas alustas neljandalt kohalt. Varsti oli erinevate õnnetuste tõttu sunnitud rajale tulema turvaauto. Samal ajal avastas Mercedese meeskond, et Bottase üks rehv on rajal olnud prügi tõttu viga saanud ning soomlane peab tegema poksipeatuse.

Nii vahetaski Bottas kohe sõidu alguses oma keskmise seguga rehvid kõva seguga rehvide vastu. See jättis soomlasele veel vaid ühe komplekti keskmise seguga rehve, mille ta vahetas alla 25. ringil.

38. ringil oli Bottasel taaskord vaja rehve vahetada ja meeskond andiski teada, et vahetatakse vaid kolm rehvi, sest rohkem kasutuskõlblike keskmise seguga rehve ei ole reeglite tõttu lihtsalt võimalik kasutada.

See tähendab, et viimased 19 ringi sõitis Bottas kolme uue rehvi ja ühe 13 ringi rohkem kasutatud rehviga. Selline kolme rehvi vahetamine ei tundi midagi erilist, kuid vormelimaailmas on see äärmiselt haruldane.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist F1

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds