Korvpall

VIDEO | Boston Celtics asus NBA finaalseeriat 2:1 juhtima

NBA finaalseeria kolmandas mängus läksid Bostonis 1:1 viigiseisult vastamisi Golden State Warriors ja Boston Celtics. Mängu võitsid võõrustajad skooriga 116:100 ja läksid nelja võiduni peetavat finaalseeriat 2:1 juhtima.

Boston alustas koduväljakul mängu paremini ja poolajaks juhiti 12 punktiga. Eelmises mängus pööras Warriors mängu enda kasuks kolmandal veerandajal ja paistis, et ka seekord võib sedasi minna. Boston pidas siiski survele vastu ja viimasele veerandajale läks Boston veel 4-punktilises eduseisus. Neljandal veerandajal Warriorsist enam vastast ei olnud ning mängu lõppskooriks jäi 116:100.

Võitjate vankrit vedasid kolm mängijat – Jayson Tatum (26 punkti, 9 resultatiivset söötu, 6 lauapalli), Jaylen Brown (27 punkti, 5 resultatiivset söötu, 9 lauapalli) ja Marcus Smart (24 punkti, 5 resultatiivset söötu, 7 lauapalli).

Warriorsi vedas taakord Stephen Curry (31 punkti), keda toetasid veel Klay Thompson (25 punkti) ja Andrew Wiggins (18 punkti). Huvitava asjaolune väärib märkimist, et ükski Warriorsi mängija ei kogunud rohkem kui 7 lauapalli või 4 resultatiivset söötu.