Korvpall

Leedu meister korvpallis on Vilniuse Rytas

Vilniuse Rytas alistas finaalseeria tasavägises viiendas mängus Panevėžyse Lietkabelise skooriga 79:76 ja võitis sellega ühtlasi kogu seeria 4:1. Rytase jaoks on tegemist esimese tiitliga 12 aasta jooksul ja üldse kuuenda Leedu meistritiitliga.

Viiendat mängu juhtis enamus ajast Lietkabelis ja poolajaks oli eduseis 9 punkti, kuid kolmanda veerandaja lõpus tuli Rytas mängu tagasi. Võit vormistati neljandal veerandil, mis võideti üheksa punktiga ja vastastel lasti visata vaid 14 punkti.

Võitjate parimad olid kohalikud mängijad Margiris Normantas (15 punkti, 3 lauapalli, 3 resultatiivset söötu), Lukas Uleckas (14 punkti) ja Arnas Butkevicius (12 punkti, 5 lauapalli). Olulise panuse andis ka aastaid tagasi Riia VEF-is pallinud ameeriklasest mängujuht Kenneth Smith (9 punkti, 4 lauapalli, 8 resultatiivset söötu).

Kaotajate poolelt viskas Gediminas Orelik 16 punkti ning Nikola Radicevic kui ka Gabrielius Maldunas lisasid 15 punkti. EuroCupis sel hooajal suurepärase hooaja teinud ja Euroliiga klubidega seostatud kreeklane Panagiotis Kalaitzakis ebaõnnestus täielikult ja jäi nullile.