Korvpall

Toronto Raptors võitis finaalseeria esimese kohtumise, Pascal Siakamilt superesitus.

NBA finaalseeria esimese kohtumise võitis kodumeeskond Toronto Raptors.

Mängu esimesel veerandil võtsid mõlemad meeskonnad väga palju kaugviskeid. Kuna Warriors suunas enamik tähelepanu Raptorsi staari Kawhi Leonardi katmisele, siis tekkisid teistele mängijatele vabad viskekohad. Eriti hästi kasutas neid ära kogenud Marc Gasol. Warriorsi poolelt kogus vaid kaheksa minutiga 11 punkti Stephen Curry. Esimene veerand 25:21 Raptorsile.

Teine veerand jätkus Raptorsi kerges eduseisus. Warriors tegi lubamatult palju pallikaotusi ning poolajale minnes leiti ennast juba 10-punktilises kaotusseisus 49-59.

Kolmas veerandaeg võttis mängu üle Pascal Siakam, kes suutis eksimatult tabada nii kiirrünnakutest korvi alt kui ka keskpositsioonilt. Teda toetas tugevalt ka Kawhi Leonard, kes esimesed kaks veerandaega oli Warriorsi kaitse poolt täielikult neutraliseeritud. Kokkuvõttes suutis kolmanda veerandi tänu Thompsoni ja Curry täpsetele visetele siiski võita Warriors. Viimasele veerandile mindi vastu koduklubi 88:81 eduseisus.

Neljas veerandaeg algas paremini Warriorsile, kes suutis tänu Jerebko kolmesele ning Cousinsi ja Thompsoni vabavisetele vahe vähendada vaid kolmele punktile. Seejärel aga suutis Raptors valitsevat meistrit ligi neli minutit vaid ühe punkti peal hoida, ise tabades nii lähedalt kui ka kaugelt. Vahe paisus üle kümne punkti ning sellele Warriorsil enam vasturohtu ei leidunud. Lõppseis 118:109.

Võitjate parimana tegi suurepärase esituse Pascal Siakam, kes viskas suurepärase visketabavuse(14/17) juures 32 punkti. Teda toetasid kokkuvõttes üsna kahvatu etteaste teinud Kawhi Leonard ja targalt mänginud Marc Gasol vastavalt 23 ja 20 punktiga.

Kaotajatest jätkas suurepärast seeriat Stephen Curry, kes viskas taas üle 30 punkti, täpsemalt 34. Klay Thompson toetas teda 21 ja Draymond Green 10 punktiga. Rohkem mängijaid kahekohalise punktide arvuni ei jõudnud.

Lisaks tegi kohtumise viimasel minutil jalale haiget Andre Iguodala, kes alles hiljuti samast vigastusest tervenes. Peatreener Steve Kerri sõnul ei ole tegemist tõsise vigastusega ning järgmises kohtumises saab Iguodala osaleda, kuid lõplik tõde saabub homme.

Järgmine kohtumine leiab aset Eesti aja järgi ööl vastu esmpaspäeva kell 03:00.