Korvpall

Golden State Warriors viigistas NBA finaalseeria, mitmed mehed vigastustega kimpus!

Mängu esimesi minuteid iseloomustas väga kõva kaitse mõlemalt poolt. Skoor oli väga visa kasvama. Natukene paremini alustas kodumeeskond, kes tabas väljakult soliidsema protsendiga. Warriorsi poolt suutis oma ära teha vaid Klay Thompson. Siiski tänu teravusele ja vabavisetele suudeti esimene veerand hoida üsna võrdne.

Esimesel pikemal pausil selgus tõsisasi, et Stephen Curry tervis ei ole kõige parem. Nimelt kaebas ta meeskonna arstile, et ta ei tunne end hästi. Seda oli ka platsil näha, et Curry tegutseb natukene tujutult ja ei suuda endast parimat anda.

Teise veerandi alguses suutis Toronto Raptors tänu suurepärasele kaitsele ja resultatiivsetele kiirrünnakutele ära kasutada momendi, kus Warriors kasutas julgelt vahetusmehi ning mängis ilma Curryta. Vahe kärises 12-punktiliseks. Golden State ei suutnud kuidagi palle korvi saada. Viis minutit enne poolaja lõppu oli nende tabavus väljakult vaid 28%!

Seejärel suutis väljakule naasnud Curry tabada oma esimese viske väljakult ning siis teise ja kolmanda ning teenis poolaja lõpus veel vabavisked. Tänu sellele suudeti vahe poolajapausiks vähendada vaid 5-punktiliseks. 54:59. Suurepärase esimese poolaja tegi Klay Thompson, kes viskas esimese 24 minutiga 18 punkti, tabades kõik kolm teele saadetud 3-punktiviset.

Kolmandat veerandaega alustas paremini Warriors, kes suutis tänu täpsetele visetele ning heale kaitsetööle teha kuue minutiga ulmelise 18-0 vahespurdi. Toronto Raptorsil ei õnnestunud enam mitte midagi, eksiti ka täiesti vabadelt viskekohtadelt. Kolmanda veerandi lõpus ennast natukene koguti, kuid siiski lõpetati veerandaeg numbritega 88:80 Warriorsi poolt vaadatuna.

Neljandat veerandaega alustati rohkete tabavate kaugvisetega mõlemalt poolt. 8 minutit enne lõppu juhtus Warriorsi poolehoidjatele aga midagi kohutavat – Klay Thompson haaras kinni tagareiest ning lonkas väga tugevalt platsilt minema. Toronto Raptors seda eelist ära kasutada ei suutnud. Rünnak rünnaku järel eksiti visetel, lisaks langes vigadega välja nende põhimängujuht Kyle Lowry.

Viimase kahe minuti jooksul siiski ärgati ning suudeti 25 sekundit enne lõppu vahe vähendada vaid kahele silmale. Selle lootuskiire kustutas aga kiirelt Andre Iguoadala, kes tabas järgmisel Warriorsi rünnakul kaugviske. Kogu mäng seega 109:104 Golden State Warriorsile.

Võitjate parimana viskas vigastada saanud Thompson 25 punkti. Kaotajate poolelt parim Kawhi Leonard 34 punktiga. Palju kõneainet pakkusid kohtunikud, kes eksisid mõlema meeskonna kasuks ja kahjuks väga mitmes olukorras.

Kui tõsine on Klay Thompsoni vigastus? Õnneks tundub, et mitte väga ning mehe enda sõnul loodab ta juba järgmises kohtumises platsile joosta. Kuid Warriorsil on sellegi poolest mõtteainet küllaga. Selgus, et esimesel poolajal halvasti kukkunud Kevon Looney vigastas rangluud ning see on juba tõsisem vigastus kui Thompsonil. Samuti on teada, et Andre Iguoadala jalg ei ole samuti 100% terve. Lisaks ei tasu ära unustada, et Warriors on siiamaani mänginud ilma Kevin Durantita, kes jätab tõenäoliselt vahele ka seeria kolmanda kohtumise.

Kas Toronto Raptors suudab Warriorsi vigastused endale positiivselt ära kasutada selgub juba ööl vastu neljapäeva.