Korvpall

Euroliiga meistriks krooniti Moskva CSKA.

Euroliiga finaalis Anadolu Efese üle mänginud Moskva CSKA võitis oma ajaloo kaheksanda Euroliiga tiitli.

Esimene veerand kulges korviderohkelt. Näidati kvaliteetset korvpalli ning kaugviskeid tabati väga kõrge protsendiga. Eriti Moskva CSKA, kelle tabavusprotsent kaare tagant püsis pikka aega 80% juures. Will Clyburni ja Higginsi vedamisel õnnestus Venemaa klubil rünnakul kõik ideaalilähedaselt.

Poolajaks CSKA hoog pisut rauges ning Anadolu Efes sai mängu rohkem sisse. Teise veerandi viimasel sekundil tehti Larkinile kolmepuntiviskel viga ning ameeriklane realiseeris kõik kolm vabaviset vähendades vahe vaid kahele punktile. Pausile mindi seisul 44:42.

Kolmas veerand oli esimese veerandi koopia. Taas hakkas CSKA kaugelt väga hästi tabama ning kaitses suudeti Anadolu Efesile suuri probleeme tekitada. Vahe paisus üle kümne punkti ning tundus, et Türgi klubil hakkab püssiroht otsa saama. Veerandaja viimasel minutitl tehti aga taas väike minispurt ning enne viimast veerandit oli kõik võimalik. CSKA juhtis vaid kuue punktiga.

Neljas veerandaeg siiski mängu muutst ei toonud. Anadolu Efes tegi rünnakul oma ära, kuid samas ei suudetud kuidagi CSKA rünnakut pidurdada. Lisaks võitles nende liider Larkin jalakrampidega. Lõpptulemuseks 91:83.

Võitjate parimana viskasid Higgins ja Clyburn 20 punkti. Viimane valiti ka Final Fouri parimaks mängijaks. Kaotajate poolelt tegi taas suurepärase kohtumise Larkin, kes viskas 29 punkti.

CSKA peatreener Dimitrios Itoudisest sai esimene kreeklasest peatreener, kes on kunagi kaks Euroliiga tiitlit võitnud.