Jälgi meid

Korvpall

Serblased maailmameistriks viinud Svetislav Pešic on koondise juurde naasmas

Serbia korvpallikoondist on enne MM-valiksarja algust ees ootamas treenerivahetus. Väidetavalt võtab Igor Kokoškovilt ohjad üle Svetislav Pešic, kelle juhtimisel 2002. aastal maailmameistriks tuldi.

Pešic viis sel ajal veel Jugoslaavia nime all mänginud koondise 2001. aastal ka Euroopa meistriks. Lisaks on ta EM-tiitlini tüürinud 1993. aastal Saksamaa koondise.

Viimase paarikümne aasta jooksul on Pešic erinevaid tiitleid kokku ajanud Hispaania ja Saksamaa klubikorvpallis. Lisaks on ta treenerina töötanud Itaalias, Venemaal ja kodus Crvena zvezda juures. Tal on selja taga vaheaasta pärast mullu Barcelonast lahkumist.

Kokoškov on olnud ametis alates 2019. aasta novembrist, aga tema tool on hakanud tugevalt kõikuma, kuna ta ei suutnud Serbiat Tokyo olümpiamängudele viia. Kodusel valikturniiril jäädi otsustavas kohtumises alla Itaaliale.

Ametisse pääsedes alustab 72-aastane Pešic oma teist tulemist mänguga Läti vastu. MM-valikgrupis ootavad Serbiat ka Slovakkia ja Belgia.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Korvpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds