Jälgi meid

Korvpall

Lakers loobus Marc Gasoli teenetest, hispaanlase NBA karjäär näib olevat läbi

Marc Gasol on uuesti Memphis Grizzliesi mängija, kuid vaid selleks, et klubi ta lepingust vabastaks. Hispaanlane ei soovi koroonapiirangute tõttu enam Ühendriikides olla.

Gasol alustas oma NBA karjääri 2008. aastal, kui Lakers tema mängijaõigused Memphisele loovutas ning nüüd ajalugu kordus. 17-kordne NBA meister andis Barcelonast pärit keskmängija ära tehingus, mis tõi vastu lombi taha veel mitte jõudnud hiinlase Wang Zhelini mängijaõigused.

Kahekordne Euroopa ja maailmameister veetis Lakersis üheainsa väga tagasihoidlikuks jäänud hooaja, mille jooksul kogus ta keskmiselt vaid 19 mänguminutit.

Gasol tuli Toronto Raptorsi ridades 2019. aastal NBA meistriks, aga tema hiilgeajad unelmate liigas olid just Memphises, kus ta mängis üle kümne hooaja. Grizzliesi mehena osales Gasol kolm korda NBA Tähtede mängul ning hooajal 2012/13 valiti ta liiga parimaks kaitsemängijaks.

Jaanuaris 37-aastaseks saav mängumees pidas NBA-s kokku 891 kohtumist, mille jooksul sai keskmiselt kirja 14 punkti, 7,4 lauapalli, 3,4 korvisöötu ja 1,4 kulpi.

Veel ei ole teada, kas Gasol Euroopas mängijakarjääri jätkab. Teda on hakatud seostama endise meeskonna Barcelonaga ning talle endale kuuluva klubiga Girona, mis uueks hooajaks tõusnud Hispaania esiliigasse.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Korvpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds