Korvpall

NBA play-offi esimese ringi jõujooned hakkavad lõplikult paika saama.

Ookeani taguses liigas olid eile õhtul ja täna öösel võistlustules neli play-off paari. Enamikes kohtumistes võtsid favoriidid oma, ainsana võiks väikeseks üllatuseks lugeda Portland Trail Blazersi võitu Oklahoma City Thunderi üle. Veel olid võidukad Boston Celtics, Golden State Warriors ja Toronto Raptors.

Indiana Pacers 106 – 110 Boston Celtics

Esimeses kohtumises läksid vastamisi Indiana Pacers ja Boston Celtics. Kohtumine kulges tasavägiselt ning kumbki meeskond ei suutnud esimese kolme veerandi jooksul kindlat eduseisu saavutada. Viimasel veerandajal näitas kindlamat kätt Boston ning võttis lõpuks 110:106 võidu.

Celtics mängis väga meeskondlikult ning koguni seitse mängijat panustas võitu kahekohalise punktisumma. Parimana Gordon Hayward 20 punkti. Kaotusega lõppes ka Pacersi hooaeg ning fännid võivad vaid mõelda, milline oleks olnud tulemus, kui nende staarmängija Victor Oladipo poleks saanud põhiturniiri lõpus vigastada.

Los Angeles Clippers 105 – 113 Golden State Warriors

Juba ühe suurima üllatuse sepistanud Los Angeles Clippers ei suutnud seeriat koduväljakul viigistada. Agressiivne kaitsetöö ning Shai Gilgeous-Alexanderi hiilgav esimene poolaeg hoidis Clippersit pikalt mängus, kuid Golden State Warriorsi klassi vastu ei saadud.

Warriorsi poolelt näitas eriti kindlat visketäpsust Klay Thompson, kes pani mitmel korral palli korvi ka pealtnäha lootusetust olukorrast. Lõpuks kogus üks NBA parimaid viskajaid 32 punkti. Üleplatsi meheks kerkis siiski Kevin Durant, kelle play-offide statistika on läbi karjääri olnud muljetavaldav. Läbi ajaloo on vaid neli korvpallurit suutnud play-offides visata keskmiselt rohkem punkte.

Seeria seis on nüüd 3:1 Warriorsi kasuks ning järgmine kohtumine toimub juba Californias valitseva NBA meistri koduväljakul. Kui Clippers tahab veel enda hooaega pikendada, siis nad vajavad suuremat panust Lou Williamsilt ning kindlamat kätt Danilo Ganillarit.

Orlando Magic 85 – 107 Toronto Raptors

Toronto Raptors otsustas kohtumise põhimõtteliselt ära juba esimesel poolajal, kui visati Orlando klubist kuusteist punkti rohkem.

Orlando Magicu jaoks on selgelt Raptorsi kaitse liiast. Koduklubi liider Nikola Vucevic on terve seeria olnud nähtamatu ja erandiks ei olnud ka antud kohtumine. Montenegrolane viskas vaid 11 punkti.

Võõrsil meeskonna vedas võidule taas Kawhi Leonard, kes viskas 32 punkti. Kaotajate poolelt oli parim Aaron Gordon 25 punktiga.

Seeria seis on nüüd 3:1 Raptorsi kasuks ning järgmise kohtumisega on neil võimalik koduväljakul seeria ära lõpetada. Nüüdseks on Toronto klubi teeninud play-offis kolm järjestikust võitu. Huvitava faktina on nad varem suutnud nii pikka võiduseeriat play-offis näidata vaid kaks korda terve ajaloo jooksul. Kui Orlando Magic tahab veel suurde mängu tagasi tulla, siis nad peavad suutma vastast kuidagi üllatada, viimastes kohtumistes on Raptors suutnud kõik Magicu plaanid neutraliseerida.

Oklahoma City Thunder 98 – 111 Portland Trail Blazers

Thunderi jaoks on asjad hapud. Kui viimases mängus suudeti võtta seeria esimene võit ja tundus, et tullakse mängu tagasi, siis nüüd leitakse ennast taas üsna lootusetus olukorras.

Russell Westbrook on olnud suur pettumus. Öises kossulahingus tabas ta vaid viis viset kahekümne ühest ning kogus enda kohta hädised 14 punkti. Portlandi tagamees Lillard on selles seerias Westbrooki pehmelt öeldes üle mänginud. Ka selles kohtumises pakkus Damian Lillard korraliku partii ning tabas tähtsaid kaugviskeid. Suurima panuse võitu andis aga C.J McCollum, kes viskas 50% tabavuse juures 27 punkti. Kaotajate poolelt oli parim Paul George 34 punktiga.

Portland juhib nüüd seeriat 3-1 ehk on ühe võidu kaugusel järgmisest ringist. Thunder vajab mängu parandamiseks eelkõige Russell Westbrooki targemaid otsuseid.