Korvpall

NBA meistriks krooniti esmakordselt Toronto Raptors!

Kohtumist alustas paremini Toronto Raptors, kes suutis ülikõrge protsendiga tabada kaugviskeid. Kyle Lowry, kes viimases kohtumises eksis lõpusekundi viskel, alustas mängu nelja järjestikuse korviga ja kogus esimese nelja minutiga rohkem punkte(11) kui viimases kohtumises kokku. Teda toetas Pascal Siakam, kes tabas samuti kaugviskeid enda kohta ootamatult hästi.

Kui Raptorsi kaugvisked enam nii hästi ei tabanud, siis hakkas ka mäng võrdsustuma. Warriorsi punktide eest hoolitses eelkõige Klay Thompson, kes viskas esimese poolajaga 18 punkti. Poolajapausile suunduti Raptorsi 60:57 eduseisul.

Teine poolaeg algas jällegist paremini Raptorsile. Oma tuntud tugeva kolmanda veerandaja tegi Kawhi Leonard, kes esimese poolajaga viskas vaid 9 punkti. Teisel poolajal algviisikus alustanud VanVleet suutis samuti Warriorsile korralikult peavalu tekitada. Golden State suutis aga tabavate kolmestega Curry, Thompsoni ja Iguodala esituses vahe hoida minimaalsena.

Kaks minutit enne kolmanda veerandaja lõppu maandus kiirrünnaku lõpetamisel halvasti Klay Thompson ning vigastas põlve. Kui esmapilgul ei tundunudki vigastus nii tõsine, siis nüüdseks on selgunud, et viga said põlveliigese eesmised ristatsidemed. Mõistagi Thompson enam väljakul ei naasnud.

Taaskord oli Raptors seisus, kus neile olid mängu lõpu faasis kõik trumbid kätte mängitud. Warriors tuli neljandale veerandile vastu juba pingimeestega, et põhitegijaid – nii palju, kui neid oli järgi jäänud – säästa kohtumise lõpuks. Ning taas ei suutnud seda Raptors kohe ära kasutada, hoopis Warriors suutis eduseisu hoida ja kuus minutit enne lõppu oli tablool numbrid 99:96 kodumeeskonna poolt vaadatuna.

Seejärel sai Raptors kergeid punkte vabaviskejoonelt ning külma närvi näitas Fred VanVleet, kes tabas mitmeid suuri viskeid. Lisaks domineeris ründelauas Serge Ibaka, kelle Nick Nurse lõpuminutiteks Marc Gasoli asemele platsile vahetas. Kyle Lowry lisas punkte keskpositsioonilt ning poolteist minutit enne lõppu suutis Raptors haarata kuuepunktilise edu.

Sellega ei olnud aga mäng otsustatud. Cousins ja Curry vedasid Warriorsi vaid ühe punkti kaugusele. Seejärel suudeti panna veel Raptors enda rünnakul eksima ning üheksa sekundit enne lõppu sai Warriors ühepunktilises kaotusseisus palli mängu panna. Üheksa sekundiga mängiti ka Curry kaugviskele, kuid Warriorsi tähtmängija ei tabanud. Lõppskoori vormistas Kawhi Leonard vabavisetest. Toronto Raptors tuli NBA meistriks võidunumbritega 114:110!

Finaalseeria kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti Kawhi Leonard. Parimaks skoorijaks võitjate poolelt tõusid aga Pascal Siakam ja Kyle Lowry 26 punktiga, kaotajate parim vigastada saanud Klay Thompson 30 punktiga