Korvpall

Golden State Warriors võttis raske võidu, Duranti järgmise aasta hooaeg ohus.

Toronto Raptorsil oli hiilgav võimalus lõpetada NBA finaalseeria viiendas mängus, kuid seekord jäi veel väga napilt puudu.

Juba enne kohtumist oli teada, et Warriorsi poolt on oodata taas platsile Kevin Duranti, kuid keegi ei teadnud, kui terve ja heas vormis mees on. Kuu aega võistlusmängust eemal olla ning siis sekkuda finaalseeria viiendas mängus ei tundu isegi maailma parimate jaoks lihtne ülesanne.

Mängu algus näitas, et Kevin Durantil on siiski raudsed närvid. Tänu tema ja Curry tabavatele visetele haaras Warriors kiirelt juhtohjad ning võitis esimese veerandi kuue punktiga 34:28. Durant oli selleks ajaks tabanud juba kolm 3-punktiviset. Curry kontos lausa 14 punkti.

Kui teist veerandit oli kaks minutit mängitud võttis Durant 1 vs. 1 olukorras Ibaka ette, hetk hiljem haaras jalast kinni ning viskus valugrimassides pikali. Selgeks sai tõsiasi, et Kevin Duranti mängitamise risk ei tasunud ennast ära – nüüd sai viga haige jala Achilleuse kõõlus, mis võib rikkuda kogu Duranti järgmise hooaja.

Tundus, et ka Toronto Raptorsi mängijad olid sellest vigastusest ehmunud ning teil tekkis võidukramp. Hoopis Warriors suutis eduseisu suurendada ning Raptorsi viskeprotsendid ei kannatanud kriitikat. Poolaja lõpus siiski  Golden State´i mehed väsisid ning edu sulas kuuele punktile. Poolaeg 62:56 Warriorsile.

Kolmandat veerandaeg alustas taas paremini valitsev meister. Vahe paisus kohati üle 10 punkti. Raptors suutis aeg-ajalt vahe vähendada nelja-viiepunktiliseks, kuid sama kiiresti läks see tagasi kümne punkti juurde. Nii see vahe käis nagu lõõts kuni neljanda veerandi keskpaigani.

Viis minutit enne lõppu hakkasid Kawhi Leonardi minutid. Seni üsna kohutavalt tabanud Leonard tabas lühikese aja järel vise viske järel ning vedas Raptorsi kuuega ette. Tundus, et mäng on tehtud ning Toronto Raptors tuleb NBA meistriks. Rahvas juubeldas ja ka mängijate nägudes oli näha kerget rahulolu.

Nii ei arvanud aga Curry ja Thompson. Nad tabasid üksteise järel kaugviskeid ning viisid omakorda Warriorsi kolme punktiga 106:103 juhtima. Raptorsi mehed väristasid ja võtsid rünnakul vastu üsna rumalaid otsuseid. Viimasele 12 sekundile mindi vastu Warriorsi 106:105 eduseisul ning pall oli Raptorsi käes. Üsna kenale viskele mängiti Kyle Lowry, kes sai viimasel sekundil üritada kaugviset, kuid Draymond Green suutis selle piisavalt raskeks teha ning USA koondislase vise ei tabanud. Mänguskoor jäigi Warriorsi kasuks 106:105.

Warriorsi kangelasteks tõusid Curry ja Thompson vastavalt 31 ja 26 punktiga. Kaotajate parimana viskas Kawhi Leonard 26 punkti.

Seeria järgmine kohtumine leiab aset eesti aja järgi ööl vastu reedet Golden State Warriorsi koduväljakul. Kodumeeskond peab hakkama saama lisaks Durantile  tõenäoliselt ka ilma Kevon Looneyta, kes seni mängis läbi vigastuse, kuid antud kohtumises enam peale kolmandat veerandit platsil ei käinud.