Korvpall

Los Angeles Clippersi unistus jäi elama, Houston Rockets lõpetas Utah Jazzi hooaja.

Ööl vastu neljapäeva mängiti NBA-s kaks kohtumist. Mõlemad külalismeeskonnad sammusid väljakule teadmisega, et kaotuse korral on nende jaoks hooaeg lõppenud ja järgnevaid kohtumisi vaadatakse juba telekast. Võidu korral viiakse seeria kuuenda kohtumiseni.

Houston Rockets 100 – 93 Utah Jazz

Kohtumine tervikuna kulges üsna tasavägiselt, kolmandal veerandil tegi kodumeeskond väikese spurdi ja asus üle kümne punktiga juhtima, kuid lõpuminutiteks oli seis taas viigis.

Viimastel minutitel näitasid kindlamat kätt Rocketsi mängijad ja võtsid vajaliku võidu. Terve seeria rünnakuga hädas olnud Utah Jazz ei suutnud ka ellujäämismängus vajalike korrektuure teha. Kolmandat korda seeria jooksul visati alla saja punkti. Donovan Mitchelli ja Rudy Goberti panus jäi väga tagasihoidlikuks – visati vastavalt 12 ja 9 punkti. Võitjate poolelt taas parim James Harden 26 punktiga.

Kogu seeria 4:1 Houston Rocketsile, kes jääb konverentsi poolfinaali vastast ootama Golden State Warriorsi ja Los Angeles Clippersi vahelisest paarist. Utah Jazz hakkab aga valmistuma juba järgmiseks hooajaks. Suvel loodetakse kindlasti tagaliini hankida üks kaitse spetsialist ning üks ründava suunitlusega mängija.

Golden State Warriors 121 – 129 Los Angeles Clippers

Golden State Warriors kaotas Los Angeles Clippersile teise kodukohtumise järjest. Külalismeeskond näitas fantastilist võitlusvaimu. Peale konarlikku algust suudeti oma mängu parandada ja poolajapausile suunduti juba 8-punktilises eduseisus.

Eduseisu suudeti hoida ka tõusude ja mõõnadega kulgenud kolmandal veerandil. Alles päris mängu lõpus suutis Golden State Warriors mängu viigistada ja ka punktiga juhtima minna, kuid seejärel tegi Clippers 12:3 spurdi ja võitis seeria viienda kohtumise.

Võitjate poolelt tegid parima esituse just need mehed, kes eelmises kohtumises lati alt läbi jooksid. Lou Williams viskas 33 ja Danilo Gallinari 26 punkti. Warriorsi poolelt tegi Kevin Durant oma karjääri resultatiivseima play-offi mängu, kui viskas 45 punkti. Stephen Curry ja Klay Thompson lisasid 24 ja 22. Ülejäänud meeste panus jäi juba marginaalseks ning see on ka üks peamine kaotuse põhjus.

Seeriat juhib Warriors 3:2. Järgmine kohtumine peetakse Eesti aja järgi laupäeva varahommikul kell 5 Clippersi koduväljakul.