Jälgi meid

Korvpall

Läbi aegade NBA pikimad mängijad on Lionel Messist üle poole meetri pikemad

Suvel liitus Boston Celticsi korvpallimeeskonnaga ülipikk mängumees Tacko Fall, kes erinevatel andmetel on 229-231 cm pikk. Kui ta järgneval NBA hooajal ka platsile saab, siis on tegemist ühe pikima mängumehega ookeanitaguse korvpalliliiga ajaloos. Hetkel näeb edetabel välja järgmine:

  1. Gheorghe Muresan – 231cm. Rumeenlane jõudis NBA-s osaleda 307-s kohtumises. Karjäär möödus Washinton Bulletsis ja New Jersey Netsis.
  2. Manute Bol – 231cm. Sudaanist pärit mängumees veetis NBA-s üheksa hooaega. Huvitaval kombel mängis ta karjääri algul ühes meeskonnas lühima mängijaga NBA ajaloos, Muggsy Boguesiga(pildil), kellel pikkust 160cm.
  3. Shawn Bradley – 229cm. Kõige pikematest meestest on Bradley üks neid väheseid, kes jõudis NBA-s pidada üle 800 kohtumise.
  4. Yao Ming – 229cm. Veel kaheksa aastat tagasi korvpalliväljakul tegusid teinud hiinlane on kõige pikem sportlane, kes on mänginud vähemalt ühel All-Star kohtumisel ja nimetatud NBA Hall Of Fame´i.
  5. Sim Bhullar – 226cm. Bhullari kontosse jäi vaid kolm kohtumist ja kaks punkti.

Tegevmängijatest on pikimad NBA-s platsil käinud korvpallurid Boban Marjanovic(222cm) ja lõunanaaber Kristaps Porzingis(221cm), kes huvitaval kombel mängivad mõlemad samas meeskonnas – Dallas Mavericksis.

Läbi aegade pikim jalgpallur on meie andmetel väravavaht Kristof Von Hout, kellel pikkuseks 2 meetrit ja 8 sentimeetrit.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Korvpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds