Jälgi meid

Korvpall

FIBA MM-i edetabel – USA koondis ei lähe tiitlivõistlusele esimeselt kohalt

Rahvusvaheline korvpalliliit FIBA on enne augusti viimasel päeval algavat MM-i koostanud koondiste edetabeli nende tugevuse järgi. Kui paar nädalat tagasi avaldatud listi juhtis veel USA koondis, siis peale mõningaid sõpruskohtumisi on esimesele kohale tõusnud hoopis Serbia.

Teiseks tõusis Hispaania, kes kaotas üsna napilt sõpruskohtumise USA koondisele. Esikolmikust langes viiendal kohale Kreeka, kelle mitmed mängijad on pahuksis vigastustega.

Serbia esikohta põhjendatakse järgmiselt – kui meeskond võidab Kreeka pinnal Kreekat, kelle ridades mängib NBA valitsev MVP ning seda kõike vaatab pealt 18 000 tulihingelist fänni ja seda kõike ilma Nikola Jokicita ehk põhimõtteliselt oma parima mängijata, siis see koondis peab esimesel kohal olema.

USA koondise langemise põhjused: suviste kohtumiste järel on näha, et tänavune USA koondis on haavatav ning toonitatakse fakti, et mitte kunagi ei ole ükski koondis võitnud kolme järjestikust korvpalli MM-i.

Edetabeli esikümme: 1. Serbia, 2. USA, 3. Hispaania, 4.Prantsusmaa, 5. Kreeka, 6.Leedu, 7.Argentina, 8. Venemaa, 9.Austraalia, 10. Brasiilia.

Üllatavalt tagant ehk alles 17. kohalt leiame Kanada – põhjenduseks väga raske alagrupp.

Kihlveokontroite arvates on siiski turniiri kindlaks favoriidiks USA, kelle võidutõenäosus on 66%, järgnevad Serbia, Kreeka, Hispaania ja Prantsusmaa.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Korvpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds