Korvpall

Golden State Warriors jõudis võidu kaugusele NBA finaalist, Iguodala vigastas jalga.

Lääne-konverentsi finaalis vajas hädasti võitu Portland Trail Blazers, kes esimesed kaks võõrsil mängu oli Golden State Warriorsile kaotanud.

Mängu esimene veerand kulges punkt-punktis ning üsna korviderohkelt. Teisel veerandil pani aga järgmise käigu sisse kodumeeskond. McCollumi vedamisel visati mängu teisel neljandikul 37 punkti Warriorsi 26 vastu ning poolajale mindi Portlandi 13-punktilises eduseisus.

Ning siis juhtus eelmisest hooajast tuttav kurikuulus Warriorsi kolmas veerandaeg, millega mänge ära otsustati. Valitsev meister mängis suurepärast kaitset. Minut-minutilt vähendati Portlandiga vahet ja veerandaja lõpuks juhiti juba ise kolme punktiga. Seejuures lasti kodumeeskonnal visata 12 minutiga vaid 13 punkti!

Viimane veerand jätkas Warriors mängu domineerimist ja kodumeeskonnal püssirohtu uueks spurdiks enam ei jätkunud. Lõpuvile kõlades tablool Golden State´i võidunumbrid 110:99. Võtjate parimana viskas Stephen Curry 34 punkti. Esile võiks tõsta veel Mckinniet, kes viskas 20 minutiga vaid viis punkti, kuid kelle +/- näitaja +24 selgelt kohtumise parim. Kaotajate poolelt parim McCollum 23 punktiga.

Pressikonverentsil selgus tõsiasi, et Damian Lillard mängib läbi vigastuse. Nimelt seeria teises kohtumises maandus talle õnnetult peale vastaste keskmängija Kevon Looney, tänu kellele said haiget Lillardi ribid. Samuti läheb pühapäeval uuringutele Andre Iguodala, kes vigastas kergelt jalga. Warriorsi mängija vigastus ei tohiks olla tõsine, kuid riskide vältimiseks kasutatakse kõiki ettevaatusabinõusid.

Seeriat juhib Warriors 3:0 ning on finaalist vaid ühe võidu kaugusel. Järgmine kohtumine peetakse taas Portlandi koduväljakul ööl vastu teisipäeva.