Jälgi meid

Korvpall

10 fakti Giannis Antetokounmpo kohta, mida sa ei pruugi teada

Giannis Antetokounmpo on tõeline korvpallistaar. Kõik teavad, et valitsev MVP pallib Milwaukee Bucksis, on pärit vaesest perest ning omab Nigeeria tausta. Aga millised on faktid, mida tavaline korvpallisõber ei pruugi teada?

Esimene rahvusvaheline korvpallur, kellele pakkus Nike talle isiklikku mudelit.

Umbes kaks ja pool aastat tagasi sai Giannisest esimene mitte Ameerika korvpallur, kes sai iseenda Nike korvpallijalanõu mudeli. Ka teised brändid pakkusid mehele seda varianti, näiteks Adidas ja Li Ning.

Plaan B oli turvameheks hakkamine.

Kreeklane on öelnud, et kui ta ei oleks korvpallur, siis ta oleks turvamees. Seda põhjusel, et ta on äärmiselt pikk.

Tal on ka teine eesnimi.

Giannisel ja ka kõikidel tema vendadel on kaks eesnime. Nende ema valis üheks eesnimeks Kreeka taustaga nime ja teiseks Nigeeria taustaga nime, et respekteerida oma päritolu. Giannise teine eesnimi on Ougko.

Läbinud sõjaväe.

Ta kutsuti koos oma vennaga sõjaväkke 2016. aasta suvel. Seda siiski lühendatud versioonis ehk kolm kuud.

Tegeles noorena kauplemisega, et perekonda aidata.

Giannis müüs noorena oma vennaga kellasid, kotte ja päikeseprille, et perekonda aidata.

Pikk tee kodakondsuseni.

Kõik teavad, et Giannis on kreeklane, kuid räägitakse ka Nigeeria päritolust. Siiski ei ole Antetokounmpo kunagi Nigeeria kodakondsust omanud, sest ta sündis Kreekas. Sündides talle aga kreeka kodakondsust ei antud ning nimetati immigrandiks. Lõpuks sai ta paberid korda ja ametlikult Kreeka kodanikuks alles 18-aastaselt.

Nutiseadmete taustapilt on koosnenud kriitilistest kommentaaridest.

Giannis teab, kus kohast motivatsiooni ammutada. Nimelt on nähtud, et tema telefoni ja arvuti taustapiltideks on olnud kuvatõmmised kriitilistest kommentaaridest, mis on tema enda kohta kirjutatud.

Esimest korda maitses smuutit 2014. aastal.

Giannis on avaldanud, et sai esimest korda elus smuutit proovida siis, kui jõudis Ameerika Ühendriikidesse.

Oleks peaaegu NBA-st lahkunud.

Esimestel NBA aastatel kaalus Giannis NBA-st lahkumist, sest tema perekond ei saanud USA viisat. Giannise lapsepõlv oli väga raske ja ta ei soovinud, et perekond peaks jälle kannatama. Mehe agent on kommenteerinud, et see oli väga stressirikas aeg ning seda eriti põhjusel, et perekond on Giannise jaoks äärmiselt tähtis.

Lõpuks siiski sai Antetokounmpode perekond loa USA-sse reisida ning ka tema isa, kes suri 2017. aastal, nägi poega NBA korvpalliplatsil.

Soovib naasta 40 aastaselt Kreeka liigasse.

Giannis pallis aastatel 2012-13 Kreeka liigas ning loodab 40 aastaselt sinna ka naasta.

On pärit samast hõimust Hakeem Olajuwoniga

Uskumatu, et kaks korvpalliajaloo parimate mängijate sekka kuuluvat mängumeest on pärit ühest ja samast Nigeeria hõimust nimega Yoruba. Hakeem sai sellest aru, kui kuulis Giannise perekonnanime Antetokounmpo, mis tähendab “Kroon on tagasi”.

Kommenteeri
Reklaam

Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Korvpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds