VIDEO | Zlatani suurepärase karistuslöögiga võidule aluse pannud Milan rikkus Mourinho müstilise kodumängude seeria

AC Milan jätkas Serie A 11. voorus oma imelist hooaja algust 2:1 võõrsilvõiduga AS Roma üle. Zlatan Ibrahimovici suurepärane karistuslöök ja Franck Kessie penalti andsid Jose Mourinhole Serie A-s 44 kodumängu peale esimese kaotuse.

Zlatan jõudis 25. minutil löödud väravaga oma karjääri 400. liigatabamuseni ning 150. Serie A väravani.

Kessie tegi 57. minutil seisuks 2:0 ja Milan hakkas rahulikult võidusadama poole purjetama, aga kohtumise lõpp läks siiski närviliseks.

Romal oli raskusi mängus püsimisega, kuid meeskonnale tuli õlekõrs 66. minutil Theo Hernandezi punase kaardi näol. Prantslane suutis endale 25 minutiga kaks kollast teenida.

Mourinho seerial aga ellu jääda lõpuks ikkagi ei õnnestunud. Viimastel minutitel survestati Milani väga tugevalt, ent ainsaks tabamuseks jäi Stephen El Shaarawy kolmanda lisaminuti värav.

43-mänguline koduste kaotusteta seeria mõne treeneri poolt on Serie A pikim alates hooajast 1994/95.

Milan tõusis Roma, Juventuse ja Napoli kõrvale neljandaks satsiks, kes Serie A hooaega alustanud 11 vooru peale kümne võidu teenimisega. Viimased kaks on sellega hakkama saanud kaks korda. Napoli on selle teistkordselt ära teinud tänavu ja seetõttu ei ole Milan vaatamata vägevale algusele liiga liider. Meeskondi lahutab väravate vahe, mis viiega Napoli kasuks.