VIDEO | Wayne Rooney esimene hooaeg treenerina lõppes ülidramaatilise mänguga, meeskond jäi napilt liigasse püsima

Aeg lendab kiiresti ja seetõttu on märkamatult Wayne Rooneyst jalgpallimaailmas saanud juba peatreener. Endine ründekuulsus lõpetas sel nädalavahetusel oma esimese aasta treeneritoolil ja seda ülimagusal moel.

Manchester Unitedi kõigi aegade edukaim väravakütt tõusis läinud novembris Mart Poomi endise koduklubi Derby County peatreeneriks ja sai ülesandeks jätta meeskond Inglismaa esiliigasse püsima.

Rooney missioon sai täidetud viimase vooru 3:3 viigiga Sheffield Wednesday vastu mängus, mida Derby liigakoha säilitamiseks ei tohtinud mitte mingil juhul kaotada. Vastasmeeskond vajas samal ajal väljakukkumise vältimiseks võitu.

Derby jaoks oli krahh juba reaalsuseks saamas, kui avapoolaja üleminutel tulnud edu käest andnud Wednesday teisel poolajal 1:2 kaotusseisu 3:2 juhtseisuks vormis, aga kodumeeskond sai 78. minutil penalti, millest Martyn Waghorn lõi oma kohtumise teise värava ning see jättis Rooney satsile koha esiliigas alles.

“Selliste hetkede nimel sa eladki jalgpallurina,” ütles pärast mängu Waghorn, kes enne laupäevast matši oli kogu hooaja peale löönud vaid kolm väravat. “Viimased 15-20 minuti oli täielik põrgu! Mängus oli tohutult palju kaalul, nii klubi, fännide kui kõigi meeskonnaga seotud inimeste jaoks.”