VIDEO | Valencia sai La Ligas hakkama vägeva comebackiga

La Liga 18. voorule tõmmati esmaspäeva õhtul vägeva mänguga joon alla, kui Valencia suutis võõrsil 4:3 linnanaabri Levante alistada. Külalised mängisid endale kolm punkt välja 0:2 kaotusseisust.

Valencia jäi kahega taha avapoolaja keskel, kui Levante kolmeminutilise vahega paar korda valusalt nõelas. Jose Campana avas 21. minutil mänguskoori, kui suskas enda ebaõnnestunud penalti järel palli võrku ja õige pea pärast seda vormistas Roger Marti väravaks kiire vasturünnaku.

Valencia jaoks oli lugu täitsa piinlik, kuna Levante püstitas hiljuti La Liga kõigi aegade pikima võiduta seeria ja pole siiamaani üheski mängus triumfeerinud, aga lõpuks suudeti siiski Goncalo Guedesi juhtimisel võiduvalem välja mõelda.

Portugallane algatas avapoolaja lõpus Valencia comebacki ning 85. minutiks oli tal kirjas kaks väravat ja üks väravasööt. Tema kahe tabamuse vahele mahtus Carlos Soleri duubel, millele ta pani 50. minutil aluse penalti.

Levantele jäi derbimängust lohutuseks veel Enis Bardhi lisaminutite värav.

Selle mänguga sai Levantest kõigi aegade kolmas klubi, kes La Ligas pole suutnud võita mitte ühtegi oma esimest 17-st kohtumisest mõne hooaja alguses. Meeskond on koguni 18 punkti eduseisudest ära andnud ja Euroopa suurliigades on tänavu suuremaks puterdajaks olnud ainult Troyes (20).

Alates sellest hooajast endise Getafe bossi Jose Bordalase juhendamisel mängiv Valencia on samal ajal püsinud seitse vooru järjest kaotuseta ja hoiab liigatabelis otse Barcelona ees 7. kohta.