VIDEO | Tšehhi ründetäht jõudis Leverkuseni eest haruldase väravaseeriani

Suvisel EM-il oma mänguga palju austajaid saanud Tšehhi ründaja Patrik Schick on alustanud hästi ka klubihooaega ning ta jõudis kolmapäeval väga erilise väravaseeriani.

Schick lõi Leverkuseni 2:2 viigimängus Hoffenheimi vastu kaks väravat ning ta on nüüd teinud järjepanu koguni kaheksa meeskonna viimast Bundesliga väravat. Vaid Fritz Walter on kunagi liigas jõudnud pikema sellise seeriani, hoolitsedes hooajal 1986/87 kümne järjestikuse Mannheimi värava eest.

Teist hooaega Leverkusenis mängiv Schick alustas oma seeriat 4. detsembril 7:1 võidus Greuther Fürthi üle, kui ta lõi koguni neli väravat. Selle järgnes duubel 2:5 kaotuses Frankfurdile.

Täpselt nagu Frankfurdi vastu andis Leverkusen ka seekord ära 2:0 eduseisu. Schick sahistas 37. ja 63. minutil, aga Hoffenheimil piisas viigi saamiseks vaid mõneminutilisest heast perioodist. 80. minutil sai Angelo Stiller pealtnäha võimatu nurga alt kuidagi palli Lukaš Hradeckyst mööda ja 83. minutil suunas osavalt kannaga mänguvahendi võrku Mu’nas Dabbur.

Leverkusen lõpetas mängu kümnekesi, kui lisaminutitel sai teise kollase kaardi Moussa Diaby..

Schick on tänavu kokku löönud 16 väravat ja Bundesligas on rohkem suutnud ainult Robert Lewandowski (18). Leverkusen on tema väravate toel võitlemas esikolmiku koha nimel. Hoffenheim on samuti kõrgete kohtade konkurentsis, kaotades Leverkusenile ainult ühe punktiga.