VIDEO | Pele rekordeid jahtiv Neymar avas Copa America ühe värava ja ühe väravasööduga

Pühapäeval löödi lahti tänavune Copa America, kus Brasiilia koondis jahtimas kümnendat tiitlivõitu. Ühtlasi sihib Neymar turniiril Pele legendaarseid koondise rekordeid.

Läbi suure segaduse lõpuks turniiri võõrustajaks saanud Brasiilia tegi võiduka alguse, kui B-alagrupi avamängus alistati Venezuela 3:0.

Koondise kaheksandat järjestikust võitu tähistavale tulemusele pani esimesel poolajal nurgalöögist tehtud väravaga aluse Marquinhos.

Teisel poolajal võttis asjad üle Neymar, kes esmalt penaltist 64. minutil eduseisu kahekordistas ning seejärel lõpueel Gabriel Barbosale värava sepistas.

106. korda Brasiilia särki kandnud Neymar jõudis oma 67. koondiseväravani, mis jätab ta nüüd vaid kümne kaugusele Pele rekordist. Väravasööt oli tema jaoks koondisekarjääri 47. ja nende arvestuses tõuseb ta juba järgmisega jalgpalli ühest suurimast legendist mööda.