VIDEO | Mohamed Salah jätkas säramist ja Trent Alexander-Arnold vormistas iluväravaga Liverpoolile järjekordse võidu

Liverpool jõudis neljapäeval Premier League’is kuuenda järjestikuse võiduni, kui Newcastle Unitedist koduplatsil 3:1 üle oldi. Mohamed Salah tõusis järjekordse tabamusega liiga rekordit kordama ja Trent Alexander-Arnold lõpetas skoorimise tõelise iluväravaga.

Liverpooli jaoks algas mäng külma duššiga, kui Jonjo Shelvey 7. minutil eemalt üllatas ja skoori avas, aga juba 25. minutiks oli seis ikkagi kodumeeskonna kasuks. Diogo Jota viigistas, kui mängitud oli 21 minutit ja neli minutit hiljem lahendas Salah ära Shelvey kehvast tagasisöödust tulnud segaduse.

Tegu on 15. järjestikuse Premier League’i kohtumisega, kus Salah värava löönud või väravasöödu andnud ja sellega kordab ta Jamie Vardy 2015. aastal püstitatud rekordit.

Egiptlasel on nüüd kokku kirjas 24 väravas osalemist (15 tabamust, üheksa söötu) ja Premier League’is on enne jõule neid endale rohkem kogunud ainult Alan Shearer (25) hooajal 1995/96.

Sheareri nimel on selles arvestuses ka ühe hooaja rekord. Ta sai hooajal 1994/95 kirja koguni 34 väravat ja 13 väravasöötu. Toona koosnes küll liigahooaeg 42-st mängust ja nende numbriteni on Salah’l väga keeruline jõuda.

Punased panid lõppseisu tabloole 87. minutil, kui Alexander-Arnold kaugelt mõnuga kuuma andis.

Liverpoolist sai kõigi aegade esimene meeskond, kes Inglismaa kõrgliigas jõudnud 2000 võiduni.