VIDEO | Marcos Reus astus Dortmundi võidumängus Saksamaa 100 väravasööduga mängijate klubisse

Dortmundi Borussia noppis laupäeval oma hooaja viienda liigavõidu, kui koduplatsil käidi 2:1 üle Augsburgist. Mängus võiduväravale eeltöö teinud Marco Reus pääses eksklusiivsesse seltskonda, kus mängijad, kellel Saksamaal kirjas vähemalt 100 väravasöötu.

Reus noppis juubelisöödu väga lihtsakoeliselt, kui jagas rünnakul palli rahulikult edasi Julian Brandtile, kes karistusala joone juurest 51. minutil oma hooaja teise värava virutas.

Dortmundi kapten on Thomas Mülleri ja Franck Ribery järel kolmas Bundesliga mängija, kes kõikide sarjade peale 100 väravasöötu kirja saanud alates ajast, mil statistikaagentuur Opta detailselt andmeid koguma hakkas.

Saksamaa koondislane kerkis ühtlasi esimeseks mängijaks, kes Dortmundi särgis jõudnud nii 100 värava kui 100 väravasööduni.

Mängu esimene tabamus sündis Raphael Guerreiro poolt penaltipunktilt ning külalismeeskond sai enda värava kätte 35. minutil läbi Andi Zeqiri.

Tulemus tähistab vigastatud Erling Haalandita mänginud Dortmundi kaheksandat järjestikust koduvõitu ning selle toel tõusti Bundesligas 15 punkti peale, mis annab Müncheni Bayerni järel teise koha. Tiitlikaitsja omab ühepunktilist edu, aga saab seda suurendada pühapäevases kodumatšis Frankfurdiga.