VIDEO | Maradona ausamba avanud Napoli naasis võimsa esitusega võidurajale

Napoli Scudetto jaht sai pühapäeval uuesti hoo sisse, kui koduväljakul Laziost 4:0 üle käidi. Tulemus tõstis meeskonna 14. vooru järel liiga ainuliidriks.

25. novembril möödus üks aasta Diego Maradona surmast ja seda tähistas Napoli pühapäeval oma endise sangari mälestuseks staadionil ausamba avamisega. Nähtavasti inspireeris see ka meeskonna praeguseid mängijaid, kuna võit võeti väga kindla esitusega ära.

Eelmises voorus Milano Interi vastu oma hooaja esimese kaotuse saanud Napoli oli juba poolajaks 3:0 ees. Piotr Zielinski avas 7. minutil skoori ning seda kasvatas duubliga Dries Mertens, kelle mängu teine tabamus oli eriti ilus.

Avapoolajal oli Laziol paar võimalust mängu tagasi tulemiseks, aga teise 45 minuti sees ei andnud võõrustajad selleks enam mitte mingisuguseid šansse. Maurizio Sarri meeskond ei saanud teisel poolajal kirja mitte ühtegi löögiüritust ning lõppskoori vormistas 88. minutil omapoolse iluväravaga Fabian Ruiz.

Hispaanlane tegi oma hooaja neljanda värava ja need kõik on löödud väljaspoolt karistusala. Ühelgi teisel Euroopa viie tippliiga mängijal nii palju kauglöökidest tulnud tabamusi tänavu kirjas pole.

Viimastel nädalatel on Napoli koos AC Milaniga käsikäes liikunud ja võrdse arvu punktide peal olnud, aga Rossoneri sai pühapäeval kodus 1:3 üllatuskaotuse Sassuololt. Esimese kahe vahel on nüüd seetõttu kolm punkti. 3. kohal olev Inter kaotab Napolile nelja silmaga.