VIDEO | Manchester City suutis üle mitme aasta koduse derbi võita

Viimati koduplatsil 2018. aastal Manchester Unitedist jagu saanud Manchester City lõpetas pühapäeval pika võidupõua ära, pannes naabri paika 4:1.

City mängis endale suure võidu välja suuresti Kevin De Bruyne juhtimisel. Belglane lõi mõlemad meeskonna esimesed kaks väravat ja sai enda nimele ühe väravasöödu.

De Bruyne poolt 5. minutil tehtud avaväravale suutis United avapoolaja keskel Jadon Sancho tabamusega vastata, aga kogu ülejäänud mäng oli kindlalt Pep Guardiola hoolealuste haardes.

Vaid mõned minutid pärast viigiväravat viis De Bruyne kodumeeskonna uuesti ette ja teisel poolajal vormistas võidu Riyad Mahrez, kes 68. ja 90. minutil täpne oli.

Tegu on 50. korraga, mil City Guardiola juhtimisel Premier League’is ühes kohtumises vähemalt neli väravat teinud ja seda on üheksa võrra rohkem kui järgmisena tuleval Liverpoolil. Mitte ükski teine meeskond ei ole alates hooajast 2016/17 nende mängudega isegi 30 peale jõudnud.

Võit aitas Cityl liigatabelis Liverpooliga vahe uuesti kuue punkti peale viia. Punastel on üks mäng vähem peetud, aga pühapäevase esitusega parandas City kõvasti ka oma väravate vahet ja see on nüüd Liverpoolil ainult ühe võrra parem.