VIDEO | Kuuendal lisaminutil sahistanud Luuk de Jong päästis Barcelona naabri vastu häbist

Pärast aastavahetust La Ligas hea hoo sisse saanud Barcelona pidi 24. voorus leppima tagasilöögiga, kui derbimäng Espanyoliga 2:2 viiki mängiti.

Barca pääses väga kiiresti juhtima, kui 74 sekundil skoorinud Pedri tegi selle vastasseisu kiireima sel sajandil sündinud värava, aga lõpuks pidi Luuk de Jong meeskonna jaoks kastanid tulest välja tooma.

88. minutil pingilt sekkunud pikakasvuline ründaja pani kõik oma sentimeetrid kuuendal lisaminutil mängu, lüües peaga väravasse Adama Traore tsenderduse.

Espanyolile tuli võimalus ühest harvast derbivõidust unistada, kui Sergi Dader 40. minutil viigistas ja Raul de Tomas 64. minutil Eric Garcia peataoleku ära kasutas.

Mõlemad meeskonnad lõpetasid vähemuses, kui Nico Melamed ja Gerard Pique lisaminutite alguses pusklema kukkusid. Lõpuvile järel näidati punast kaarti teiselegi Espanyoli mehele Manu Morlanesele.

Viik on Barcelona jaoks kaugel rahulolu pakkuvast tulemusest, aga vähemalt püstitati selleni jõudmisega uus La Liga rekord. Espanyoli vastu on 24 mängu järjest kaotust välditud ja see on liiga kõikide derbite peale läbi aegade pikim selline seeria.