VIDEO | Kümne mehega Everton sai lisaminutitel dramaatilise võidu

Premier League’is väljakukkumistsooni äärel kõõluma hakanud Everton sai neljapäeval ülitähtsa võidu, kui koduväljakul Newcastle Unitedist 1:0 üle oldi.

Everton ei saanud mitte kuidagi oma mängu käima ja näis, et viimase 12 liigamängu peale tuleb 11. korda võiduta jääda, eriti pärast Allani 83. minuti punast kaarti, aga kuidagi pigistati endale ikkagi kolm punkti välja.

Teise poolaja alguses sidus üks kliimaktivist end Evertoni väravaposti külge ja kuna tema eemaldamisega läks pikalt aega, siis määrati mängule tervelt 15 lisaminutit ja Frank Lampardi meeskond jõudis sihile, kui neist üheksa olid ära tiksunud.

Evertoni sangariteks tõusid Dominic Calvert-Lewin ja Alex Iwobi, kes suurepärase kombineerimisega väga hea löögivõimaluse tekitasid. Viimistlemise au jäi viimasele.

“See oli meie jaoks suur õhtu, aga me pole veel midagi saavutanud” tunnistas pärast mängu Lampard, kes enda sõnul väravatähistuste käigus ka käeluu ära murdis. “Me olime seda oodanud – õhtut, mis täis ühtekuuluvustunnet, võitlust ja hingestatust.”

Everton sai võidu toel vahe väljakukkumistsooniga kolme punkti peale. Klubi ei ole varasemalt kordagi Premier League’ist välja pudenenud ja läbi ajaloo on väljapool kõrgliigat mängitud üldse ainult neli hooaega.