VIDEO | Erling Haaland naasis vigastuspausilt rekordiväravaga

Dortmundi Borussia superstaar Erling Haaland oli Bundesliga 13. vooru mängus platsil tagasi, aidates ajaloolise väravaga meeskonnal alistada võõrsil Wolfsburgi 3:1.

Puusaprobleemi tõttu eelmise kuu keskel viimati murul käinud Haaland tuli 73. minutil vahetusest sisse ja vormistas 80. minutil mängu lõppskoori. 21 aasta, nelja kuu ja kuue päeva vanuselt sai temast kõigi aegade noorim 50 Bundesliga väravani jõudnud mängija.

Kohtumine algas Dortmundi jaoks külma duššiga, kui Wolfsburgi väravamasin Wout Weghorst juba kahe minutiga skoori avas.

Viigisadamasse pääsesid külalised Emre Cani 35. minuti penaltiga ning 55. minutil pikendas suurepärase kauglöögiga oma väravaseeria kolmemänguliseks Donyell Malen.

Dortmund sai Wolfsburgi vastu kätte seitsmenda järjestikuse võõrsilvõidu, mis tähistab Bundesligas klubi kõigi aegade pikimat kodust eemal saavutatud võiduseeriat mõne vastase vastu.

Meeskond tõusis 30 punkti peale ja jätkab liigatabeli teisel real ühepunktilise kaotusega Müncheni Bayernile, kes alistas laupäeval Arminia Bielefeldi 1:0. Wolfsburg on 20 silmaga 7. kohal.