VIDEO | Dramaatiline mängupäev La Ligas: hilised väravad viisid Atletico tiitlivõidu lävele, Barcelona pudenes konkurentsist

Hispaania La Liga eelviimane voor pakkus pingelisele hooajale veel ühe uue peatüki, kui Atletico Madrid pääses napilt esikoha ära puterdamisest ja Barcelona järjekordne üllatuskaotus võttis Lionel Messi meeskonnalt tiitlivõidu võimalused.

Atletico pidas tabeli keskmiku Osasuna vastu oma viimase kodumängu ja sattus surma suhu, kui Ante Budimir veerand tundi enne lõppu külalised 1:0 ette viis, aga lõpuminutitel näidati tõelist meistrite vaimu – Renan Lodi viigistas 82. minutil ja Luis Suarez tõi 88. minuti väravast 2:1 võidu.

Suarez on nüüd otseselt oma väravatega Atletile toonud tänavu 19 punkti, mis liiga parim näitaja.

Uruguay ründeässa tabamusi olnuks sel kevadel hädasti vaja ka Camp Noul, kus Barcelona pühapäeval juba kolmandat korda järjest võiduta jäi.  Pärast Messi tänavust 30. liigaväravat hoolitses selle eest duubliga Santi Mina.

1:2 kaotus jätab Barca enne viimast vooru ettepoole vaatamise asemel hoopis selja taha piiluma, kuna Sevilla on kahe punkti kaugusel samal ajal kui Madridi klubisid ei püüa enam mitte mingit moodi. Tegu on esimese korraga pärast aastat 2008, mil Barcelona Hispaanias esimese kahe seas ei lõpeta.

Real Madrid mängis endale igipõlise rivaali ette viiepunktilise edu 1:0 võõrsilvõiduga Athletic Bilbao üle. Mängu ainsa värava lõi 68. minutil Nacho Fernandez.

Zinedine Zidane’i meeskond peab tiitli võitmiseks viimases voorus koduplatsil alistama Villarreali ja lootma, et Real Valladolid ei alistu oma koduõuel Atleticole.

Juhul kui Real võidab ja Atletico mängib viiki ning meeskonnad lõpetavad võrdse arvu punktidega, siis läheb La Liga tiitel Zidane’i meeste kätte, kuna tänavustes omavahelistes mängudes on kogutud rohkem punkte.