VIDEO | Bayerni järjekordne kerge võit tegi Julian Nagelsmannist rekordimehe

Müncheni Bayern kirjutas Bundesliga kuuendas voorus endale tabelisse viienda võidu, kui võõrsil saadi 3:1 jagu Greuther Fürthist. Meeskonna järjekordne resultatiivne esitus viis peatreeneri Julian Nagelsmanni rekordite raamatusse.

Endisest Leipzigi bossist sai Bayerni juures kõige väravaterohkema alguse teinud treener. Bayernlastel on kirjas juba 23 väravat ja varasemalt polnud mitte ükski teine peatreener oma esimese kuue liigamänguga meeskonnast nii palju väravaid välja pigistanud.

Bayern asus juhtima kümne minutiga, mil Thomas Müller postipõrke abiga meeskonna eest oma 218. värava lõi. Ta möödus klubi kõigi aegade edetabelis Karl-Heinz Rummeniggest ja on nüüd kolmandal kohal Robert Lewandowski (305) ja Gerd Mülleri (523) järel.

Lewandowskil jäi reedel kordamata Mülleri 16-mänguline Bundesligas skoorimise rekord. Tegu on alates 11. veebruarist esimese mänguga, kus ta Bayerni eest tabamuseni ei jõudnud. Sellega katkes poolakal kõikide sarjade peale käsil olnud 19-mänguline väravaseeria.

Oma osa ühe tabamuse sünni juures Lewandowskil siiski oli, kui karistuslöögi ajal teda takistada üritanud Sebastian Griesbeck palli oma väravasse suunas ja 68. minutil seisuks 3:0 tegi.

Bayern sai oma teise 31. minutil, mil Joshua Kimmich eemalt kirurgi täpsusega palli võrku saatis.

Külalised pidid pikalt vähemuses mängima, kuna Benjamin Pavard teenis 48. minutil punase kaardi.

Fürth suutis mängu viimastel minutitel ülekaalu väravaks realiseerida, kui Cedric Itten kena tsenderduse peaga ära lõi.

Bundesliga tabelit juhtiv Bayern liikus 16 punkti peale. Samale pulgale on võimalik jõuda ka Wolfsburgil, kes mängib laupäeval võõrsil Hoffenheimiga. Fürth on ühe punktiga liiga viimane.Gr