VIDEO | Arsenal kostitas Leedsi ajaloolise rünnakulaviiniga

Arsenal teenis Premier League’i 18. vooru mängust oma kümnenda võidu, kui Elland Roadil Leeds Unitedist jagu saadi. 4:1 triumfile pandi alus ajaloolise avapoolajaga.

Kahurimehed said esimese 45 minuti sees kaks väravat Gabriel Martinellilt ja ühe Bukayo Sakalt ning see lõpetati lausa 11 raamidesse läinud löögiga. Tegu on Premier League’i suurima ürituste arvuga alates hooajast 2003/04, mil andmeid pidama hakati.

Teisel poolajal pakkus Raphinha 75. minuti penaltiga kodupublikule natukene lootust, aga 84. minutil vormistas Emile Smith Rowe võidu ära. See oli Arsenali ainus teise poolaja raamidesse läinud üritus.

21-aastasel inglasel on tänavu nüüd Premier League’is kirjas juba seitse väravat ja mitte ükski teine poolkaitsja pole sellest rohkem suutnud.

Tegu oli ühtlasi Arsenali kõigi aegade esimese mänguga Premier League’is, kus meeskonnal oli kolm erinevat 21-aastast või nooremat väravalööjat.

Arsenal on kolme järjestikuse võiduga kinnitanud kanda esinelikus. Leeds hoiab 16. punktiga 16. kohta. Meeskond ei ole varem kunagi mitte üheski liigas hooaja esimese 18 kohtumisega vähem punkte saanud.