Saksamaa alistas väravaterohkes kohtumises Hollandi. Lisatud ka teised tulemused

Nico Schulz

Eilne EURO 2020 valikmängude kahtlemata oodatuim kohtumine vaatajaid alt ei vedanud. Võimalusi ning väravaid oli kummalgi poolel piisaval ning ka lõpplahendus ei kuulunud igavatte sekka. Saksamaa alistas 90. minuti väravast 3-2 Hollandi.

Noorenduskuuri läbinud Saksamaa domineeris tervet esimest poolaega. Avavärav sündis juba 15. minutil kui Hoffenheimis leiba teeniv Schulz vasakult äärelt läbi murdis ning Leroy Sanele perfetse söödu andis, mille viimane ka lähedalt tugeva pommlöögiga väravaks vormistas.

34. minutil lõi Saksamaa teise. Seekord oli sepistajaks Serge Gnabry. Värav ise oli tõeline iludus. 23-aastane Stuttgarti mängumees keerutas perfektse löögiga palli vastase värava ülesse nurka.

Teiseks poolajaks tegi Hollandlaste peatreener Ronald Koeman vahetuse, võttes välja Ryan Babeli ning saates tema asemel platsile Steven Bergwijni. Juba 48. minutil lõidki võõrustajad ühe tagasi. Matthijs de Ligt vormistas Memphis Depay tsenderduse täpse pealöögiga väravaks.

63. minutil lõid hollandlased tagasi ka teise. Memphis Depay kasutas suurepäraselt ära Saksamaa kaitsjate peataolekut ning lõi palli värava alla vasakusse nurka. Depay on nüüd Koemani käe all löönud 22 mängu jooksul 8 väravat ning andnud 5 tulemuslikku söötu.

Põnevale lõpplahendusele pandi punkt 90. minutil kui Nico Schulz skooris vahetusest platsile tulnud Marco Reusi söödust ning Saksamaa võttis oma valiksarja esimesed 3 punkti.

Sloveenia 1-1 Makedoonia

2020. aasta Euroopa Meistrivõistluste valikmängud jätkuvad täna. Loe ka mängude ennustusvihjeid siit.