Jälgi meid

Jalgpall

Rekordilise liigakarika võitnud Liverpool tõusis Manchesteri Unitedi kõrvale jagama edukaima Inglismaa klubi au

Pühapäevases liigakarikasarja finaalis penaltitega Chelsea’ist jagu saanud Liverpool teenis oma 66. tiitli ja tõusis sellega Manchester Unitedi kõrvale Inglismaa rekordit jagama.

Liverpool võitis liigakarika üheksandat korda ja see tähistab uut rekordit. Unitedil on sama sarja võite viis.

Punased on Premier League’i võitnud ainult korra, aga tervikuna jäädakse Inglismaa meistritiitlite arvestuses oma tulisele rivaalile alla ainult ühe võiduga. United on võitnud rekordilised 20 liigatiitlit.

Rohkem võite on Punastel Kuraditel ka FA karikasarjas, kus on parimad oldud 12 korda. Liverpool on seal triumfeerinud seitsmel korral.

Unitedile kuulub rekord ka 21 Community Shieldi võiduga, samal ajal kui Liverpoolil on Inglismaa niinimetatud superkarika võite 15.

Biitlite linna esindus on aga palju edukaim olnud Euroopas. Meistrite liiga ja selle eelkäija Euroopa Meistrite karikaturniiri võite on Liverpoolil kuus Unitedi kolme vastu. Euroväljakutelt on Liverpool saanud veel ka kolm UEFA karika võitu ja neli superkarika võitu. Unitedil on 1991. aastast olemas Euroopa Karikavõitjate karikasarja võit ja Euroopa superkarika võit ning 2017. aastal tuldi Euroopa liiga võitjaks.

Väljapool kodumaad on mõlemad teeninud veel ühe Klubide MM-i tiitli ja United võitis ka 1999. aastal sellele eelnenud Interkontinentaal karika.

Võidetud tiitlite osas hoiab Inglismaal kolmandat kohta Arsenal (48), neljas on Chelsea (34) ja viies Manchester City (28).

Kommenteeri
Reklaam

Värskeimad Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Jalgpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds