PSG täiendas auhinnakappi järjekordse karikaga, võitja selgus penaltiseerias

PSG võitis Prantsuse liigakarika finaalis penaltitega Lyoni ja see tähendab, et suurklubi on teinud koduliigas kuldse kolmiku neljal korral viimase kuue aasta jooksul.

Normaal-ja lisaaeg lõppesid tulemusega 0:0. Kohtumise viimasel minutil teenis punase kaardi Lyoni mängija Rafael, kes tõmbas napilt karistusalast väljas maha Angel Di Maria.

Esimese kümne penalti jooksul ükski mängija ei eksninud. Seejärel tõrjus Keylor Navas Bertrand Traore löögi ning võidu vormistas Pablo Sarabia täpne penalti.

Tegemist oli alles teise kõrgetasemelise ametliku kohtumisega, mis peale Ligue 1 hooaja katkestamist Prantsusmaal aset leidis. Mängule pääses 5 000 jalgpallifänni.

Finaali kaotus tähendab Lyonile, et esmakordselt peale hooaega 1996/97 ei mängi klubi järgneval aastal üheski eurosarjas. Kui just ei võideta tänavu Meistrite Liigat. Järgmise nädala reedel kohtutakse korduskohtumises Juventusega.

PSG, kes on võitnud viimasest võimalikust 36 karikast kodumaal lausa 25, kohtub Meistrite Liiga veerandfinaalis Atalantaga 12. augustil.