Jälgi meid

Jalgpall

Premier League’i kuu parima peatreeneri needus on sel hooajal eriti valusalt tabanud

Premier League’i kuu parima treeneri auhinda on pikkade aastate jooksul seostatud needusega, mille kohaselt tabab selle võitjat koheselt allakäik ja enamuse sellest hooajast ongi nii läinud.

Kuus treenerit on tänavu kaheksa kuu peale auhinna saanud ja Pep Guardiola (otseloomulikult!) on ainsana suutnud pärast selle kätte saamist võita järgmise mängu.

Hooaja esimese laureaadiga läks eriti halvasti. Tottenham Hotspur tõi pärast pikka treenerisegadust endale uueks tüürimeheks lõpuks Nuno Espirito Santo ja kõik võisid klubis juba mõelda, et oli see alles käik, kui portugallane alustas meeskonna juures Manchester City alistamisega ning võitis kõik hooaja esimesed kolm mängu, aga kiiresti muutus kõik kardinaalselt.

Augusti parima treeneri auhind käes, viis Nuno oma mehed vastamisi Crystal Palace’iga ja kui esimesed kolm mängu võideti koguskooriga 3:0, siis Selhurst Parkilt tuli sama tulemusega kaotus. Tottenham sai seejärel tappa ka Chelsea’ilt ja Arsenalilt ning nii jõuti Premier League’i ajaloo teiseks klubiks, kes hooaega kolme võiduga alustanud ja seejärel kohe kolm kaotust saanud. Nuno jõudis samas omadega lõpuks töötukassa järjekorda.

Septembri auhind läks Mikel Artetale, kes liikus naaberklubiga vastupidises suuna ja viis Arsenali pärast augusti kolme kaotust kolme järjestikuse võiduni. Viimane triumf oli just Tottenhami üle 3:1 skooriga. Oktoobri alguseks olid aga väravad otsas ja meeskond tegi võõrsil Brighton & Hove Albioniga 0:0 viigi.

Viinakuul hiilgas Chelsea kõigi nelja mängu võiduga, mille jooksul löödi 13 väravat ja endale lasti vaid üks. Thomas Tuchel oli justkui satsi valmis pannud tõsisek tiitlijahiks, aga asjad varisesid kiirelt kokku. Sinised avasid novembri koduse 1:1 viigiga Burnley vastu ja kuni veebruari alguseni saadi liigas üldse ainult viis võitu.

Guardiola sai tunnustuse novembri ja detsembri eest. Auhinna kättesaamise järel alistati jõulukuu esimeses mängus Aston Villa 2:1 ja 2022. aasta löödi lahti sama tulemusega Arsenali vastu.

Uuele aastale tegi kolmest mängust kolme võitmisega Wolverhampton Wanderers ideaalse alguse ja parimaks peatreeneriks valiti Bruno Lage. Veebruar avati aga seejärel 0:1 kaotusega Arsenalile.

Aasta teine kuu oli omakorda aeg säramiseks Eddie Howe’l ja Newcastle Unitedil. Pärast mitmeid talvise üleminekuakna täiendusi koguti veebruaris 12-st võimalikust punktist kümme ja märtsi alustati ka kahe võiduga, aga kohe kui Howe 11. märtsil eelmise kuu parimaks nimetati tuli kolm järjestikust kaotust.

Selle nädala alguses tabas needus jälle Artetat. Arsenal võttis eelmisel kuul väga head mängu näidates neljast mängust kolm võitu, aga aprill löödi lahti 0:3 kaotusega Palace’i vastu mängus, kus suurt midagi korda saata ei õnnestunudki.

Kommenteeri
Reklaam

Värskeimad Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Jalgpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds