Premier League meistriks krooniti taaskord Manchester City! Tottenham kindlustas koha esinelikus.

Enne viimast Premier League vooru oli õhus kaks suuremat küsimust. Kes tuleb meistriks ning kas Tottenham suudab kindlustada esineliku ehk järgmise hooaja Meistrite Liiga koha.

Kaks tiitlipretendenti Manchester City ning Liverpool pidasid oma mängud vastavalt Brightoni ja Wolvesi vastu. Kui Liverpool asus juba üsna varakult Sadio Mane väravast 1:0 Wolvesi vastu juhtima, siis Manchesteri klubil asjad nii sujuvalt ei kulgenud. 27ndal minutil suunas Brightoni nurgalöögi Glenn Murray peaga väravasse ning viis hoopis kodumeeskonna 1:0 juhtima.

Pep Guardialo reageeris väravale üsna rahulikult. Heitis pintsaku seljast ja edasine on ajalugu. Sergio Agüero viigistas juba minut hiljem, kui suunas David Silva hea söödu väravavahi jalge vahelt väravasse. Kümme minutit hiljem viis Laporte ilusa pealöögiga City juba 2:1 ette ning selle tulemusega lõppes ka esimene poolaeg.

Teisel poolajal lõi City veel Mahrezi ja Gündogani esituses kaks väravat, millega võeti pinged lõplikult maha. Teist aastat järjest tuldi Premier League meistriks!

Liverpooli kohtumine lõppes tulemusega 2:0 ehk kui Manchester City oleks Brightoni vastu kaotanud või viiki mänginud, siis oleks tiitel Liverpooli rännanud. Esmakordselt oli liiga teise koha hind nii kõrge kui 97 punkti.

Tottenham vajas samal ajal Evertoni vastu vähemalt viiki, et kindlustada esineliku koht. Juba 3ndal minutil viiski Eric Dier kodumeeskonna juhtima ning asjad tundusid kulgema plaanitult. Aga kakskümmend minutit enne lõppu hakkas juhtuma. Esmalt viigistas Walcott seisu 1:1-le ning juba loetud minutid hiljem viis Tosun Evertoni juhtima.

Tottenham tuli ärevast olukorrast soliidselt välja –  75ndal minutil kõmmutas Eriksen otse karistuslöögist seisuks 2:2 ning selle seisuga ka kohtumine lõppes. Kokkuvõttes edestati Arsenali ühe punktiga.

Parimateks väravate lööjateks kujunesid lõppenud hooajal Salah, Aubemeyang ning Mane võrdselt 22 väravaga. Järgnesid Agüero 21 ja Vardy 18 väravaga.