Jälgi meid

Jalgpall

Pikk valitsemisaeg läbi: Brasiilia kukutas Belgia FIFA edetabeli tipust

Äsja Lõuna-Ameerika MM-valiksarjas 45 punkti kogumisega uue rekordi teinud Brasiilia koondis saab sel nädalal tähistada ka FIFA edetabeli tippu tõusmist.

Rahvustekoondiste paremusjärjestus sai üle hulga aja uue liidri, kui Brasiilia põrutas mööda Belgia koondisest, kes juba 2018. aasta oktoobrist oli edetabelit juhtinud.

Brasiilia on esikohal esimest korda pärast viieaastast pausi ja saab sellega asuda parandama veelgi oma rekordit, kui kõige kauem esimesel kohal istunud koondis – lisa hakkab jooksma 4713 päevale.

Brasiillased on üsna pikalt olnud juba heas hoos, kui meeskonnale on alates 2020. aasta algusest kogunenud 19 võitu, neli viiki ja ainult üks kaotus.

Belgia käekäik on samal ajal olnud kehvapoolne. Euroopa meistrivõistlustel jäädi veerandfinaali, MM-valiksarjas olid väikesed probleemid ja sügisesel Rahvuste liiga finaalturniiril kaotati mõlemad mängud.

Esikohalt taandumine ei ole samas ilmtingimata halb asi, lausa vastupidi. Nimelt pole FIFA edetabeli liider kordagi suutnud MM-finaalturniiri võita.

Belglaste järel tulevad edetabelis Prantsusmaa, Argentina, Inglismaa, Itaalia, Hispaania, Portugal, Mehhiko ja Holland. Eesti jalgpallikoondis on uues edetabelis 110. kohal, Tai ees ja Põhja-Korea järel.

Kommenteeri
Reklaam

Värskeimad Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Jalgpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds