Jälgi meid

Jalgpall

Millised on maailma suurimad jalgpallistaadionid? Nimekiri ja ülevaade

Jalgpall on maailma kõige populaarsem sportmäng, mis naelutab telerite taha miljoneid pealtvaatajaid. Tulihingelisemad fännid elavad lemmik meeskonnale kaasa staadionitel, millest suurimad mahutavad peaaegu 10% Eesti elanikkonnast. Millised on siis maailma suurimad staadionid inimeste mahutatavuse järgi?

Edetabel on koostatud vaid nendest staadionitest, mis figureerivad FIFA poolt aktsepteeritud staadionite listis.

5. koht – FNB Staadion (94 736)

Asukoht: Johannesburg, Lõuna-Aafrika Vabariik

Staadion renoveeriti 2009. aastal ning aasta hiljem leidsid seal aset maailmameistrivõistlused. Väga palju kiitust on staadion teeninud tänu oma välisele ilule. Hetkel on see kodustaadioniks Lõuna-Aafrika Vabariigi koondisele ja koduliigas pallivale klubile nimega Kaizer Chiefs.

4. koht – Camp Nou (99 354)

Asukoht: Barcelona, Hispaania

Neljandalt kohalt leiame FC Barcelona kodustaadioni Camp Nou. Tegemist on ikoonilise staadioniga, mida soovivad külastada ka teiste klubide poolehoidjad. Paari aasta jooksul on plaanis ehitada staadion veelgi suuremaks ning tänu sellele tõuseb mahutatavus 6000 inimese võrra.

3. koht – Melbourne´i kriketiväljak (100 024)

Asukoht: Melbourne, Austraalia

Enamasti kasutatakse seda staadionit – nagu nimigi ütleb – kriketi jaoks, kuid on ka selge seos jalgpalliga. See on kodustaadioniks Austraalia jalgpallikoondisele. Just sellel staadionil asuvad ka maailma kõige kõrgemad prožektorid, mis on paigaldatud spordiväljakule.

2. koht – AT&T Staadion (105 000)

Asukoht: Texas, USA

Tegemist on küll Ameerika jalgpallistaadioniga, mis reeglina ongi tavalistest jalgpallistaadionitest suuremad, kuid antud ehitisel on ka selge seos tavalise jalgpalliga. Nimelt leiavad seal tihti aset Gold Cupi mängud, tähtsad maavõistlused ning mitmed showmängud. 2018a. kohtusid seal näiteks Barcelona ja AS Roma.

1. koht – Rungrado 1. mai staadion (114 000)

Asukoht: Pyongyang, Põhja-Korea

Esimeselt kohalt leiame massiivse Rungrado staadioni, mis mahutab lausa 114 000 inimest! Seda väljakut saavad oma koduks nimetada Põhja-Korea koondised. 114 000 range režiimiga harjunud korealast saavad 90-minutiks unustada kõik mured ja nautida nende jalgpallikoondise esitusi, mille leiame FIFA edetabelist Eestist 12 kohta tagantpoolt 116. tabelirealt.

 Aga kus on sellised staadionid nagu Old Trafford, Anfield ja Allianz Arena?

Inglismaa staadionitest leiame esimesena edetabelist Wembley Staadioni(7.koht maailmas), sellele järgneb Old Trafford(31. koht). Liverpooli kodustaadioni Anfieldi leiame alles 140. tabelirealt.

Saksamaa hiiu Müncheni Bayerni kodustaadion Allianz Arena saab uhkustada 75 024 inimesega, mis annab maailma edetabelis 32. ja Saksamaa arvestuses teise koha, sest suurim on Dortmundi staadion Signal Iduna Park, mis hoiab maailmas 15. positsiooni.

Kokkuvõttes võib öelda, et igapäevaselt jalgpallile kuuluvatest staadionitest võib küll Camp Nou olla suurim, kuid üldises pingereas on Euroopa jalgpallistaadionid pigem keskmise suurusega. Kõige rohkem hiiglaslikke staadioneid asub Ameerika maailmajaos.

Kommenteeri
Reklaam

Värskeimad Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Jalgpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds