Mauricio Pochettino tunnistas, et astus taktikvalikul ämbrisse

spurs vs ajax

Tottenham Hotspur võttis eile kodustaadionil Ajaxi vastu Meistrite Liiga poolfinaali esimeses kohtumises vastu 0-1 kaotuse. Kodumeeskonna peatreener Mauricio Pochettino tunnistas mängujärgselt, et 5-3-2 formatsioon oli ebaõnnestunud valik.

Ajax domineerisin kohtumist esimesed 30 minutit täielikult. Tottenhami keskväli oli kui sõelapõhi ning külalistel polnud erilisi raskusi seal ruumi leidmisega. Juba 15. minutil suutiski Ajax oma üleoleku maksma panna ning läks Donny van de Beeki väravast 1-0 juhtima. Rohkem väravaid mängus ei löödud ning Hollandi klubi võtab Inglismaalt kaasa väärtusliku võõrssil löödud värava.

“Nüüd saan muidugi öelda, et see formatsioon oli viga. Samas, aga polnud mul ka väga palju teisi valikuid. Meil puudus energia ning olime natukene lohakad. Ma ei süüdista väravas formatsiooni, mida kasutasime, vaid seda, mis tundega me mängule peale läksime. Mina olen peatreener ja ma vastutan,” ütles Pochettino mängujärgses intervjuus BT Spordile.

Tulenevalt Jan Vertongheni peavigastusest pidi Tottenhami peatreener juba avapoolajal sunnitud vahetuse tegema, Moussa Sissoko sisse tooma ning 4-4-2-le üle minema. Pärast seda oli tegemist hoopiski teisest klassist meeskonnaga kuigi ei suudetud lõpuni viimasel kolmandikul päris viimast lihvi rünnakutele anda.

“Pärast Sissoko sissetulekut meie mäng paranes. Surusime neid rohkem oma poolele ning mängisime paremini. See annab meie lootust korduskohtumiseks,” usub Pochettino, et kõik ei ole veel kadunud.

Korduskohtumine Amsterdamis peetakse tuleva nädala kolmapäeval. Täna näeme Meistrite Liigas Barcelona ning Liverpooli vastasseisu.