Jälgi meid

Jalgpall

Lille’is on uus täht lendamas jalgpallitaevasse

Koduplatsil Meistrite liiga hooaega kahe 0:0 viigiga alustanud Lille andis fännidele teisipäeval lõpuks rõõmustamiseks ühe värava, kui Jonathan David 31. minutil Salzburgi vastu mängu ainsa tabamuse tegi. Noor kanadalane on tänavu olnud hiilgavas hoos.

David on nüüd Lille’i särgis viimase kuue kohtumisega ainult korra kuivale jäänud ning tal on 20 mänguga kokku löödud 12 väravat. Euroopa viie tippliiga peale on Erling Haaland (13) ainus 2000. aastal või hiljem sündinud mängija, kellel sel hooajal tabamusi rohkem kirjas.

Kümme Davidi väravat on sündinud koduliigas ja see teeb temast tänavuse Ligue 1 parima väravaküti.

21-aastane ründaja debüteeris Lille’i eest mullu 13 väravaga, ehk ta on juba lähedal ületamaks kogu oma eelmise hooaja saagi.

New Yorgis, Brooklynis Haitist pärit vanemate perre sündinud noormees teenis Prantsusmaa klubiga lepingu 2020. aastal, kui ta oli Genti eest oma teise hooajaga jõudnud Belgia liiga parima väravaküti tiitli jagamiseni.

David on Euroopas mängimas neljandat hooaega ning ta on seni 151 mänguga jõudnud 62 värava ja 20 väravasööduni. Tal on koondise eest kirjas samuti vägevad numbrid: 24 mänguga 18 väravat ja 10 söötu.

Kuueaastaselt perega Ottawasse emigreerunud mängumees on tänavu seitsme väravaga aidanud varasemalt vaid korra maailmameistrivõistlustel mänginud Kanada MM-valikturniiril tabeli tippu.

Võimalik, et järgmise aasta MM-finaalturniiri ajaks ei olegi David enam Lille’i mängumees. Teda on hakatud seostama Liverpooli, Milano Interi ja loomulikult PSG-ga.

Kommenteeri
Reklaam

Värskeimad Ennustusvihjed

Rohkem rubriigist Jalgpall

Vajuta Meeldib ning elame koos spordile kaasa!

Jagame erinevate spordialade uudiseid ning ennustusvihjeid. Liitu meie järgijaskonnaga ning sa ei maga ühtegi tähtsaimat lugu maha!


This will close in 40 seconds